Dinamovci konačno pobijedili Split i preskočili ga na tablici

Sportnet • srijeda, 22.03.2017.

Na peti rođendan kluba Futsal Dinamo je došao do velike pobjede nad splitskim rivalom. Po prvi put je zagrebačka momčadi slavila nad Split Tommyjem i time ga preskočila na tablici.

Futsal Dinamo je na svoj peti rođendan svladao Split Tommy na Gripama s 4:3. Ovom pobjedom Dinamo se bodovno izjednačio sa Splitom, ali je zbog boljeg međusobnog omjera preuzeo drugo mjesto na ljestvici, tri kola prije kraja regularnog dijela prvenstva.

Nova utakmica između Splita i Dinama priredila je standardnu dramu. Unatoč lošem ulasku u utakmicu Dinamo je poveo, no domaćini do kraja poluvremena izjednačuju, a početkom nastavka i preokreću. Međutim, Dinamo je, kao i mnogo puta ove sezone, u nastavku utakmice dignuo svoju igru na višu razinu te je, unatoč dvije minute igre s igračem manje zbog isključenog Danijela Bešlića, došao do prednosti od 4:2.

No, Dinamovci su već do 29. minute skupili četiri akumulirana prekršaja, Josip Suton je smanjio na 3:4 i u završnici dvoboja odvijala se prava drama. Aposlutni junak utakmice bio je mladi Karlo Maloševac koji je u završnici obranio nekoliko teških lopti i čak dva deseterca uključujući i onaj 15 sekundi prije kraja.