Sjajna Valencia izborila španjolski dvoboj u finalu Eurokupa

Petar Jenjić • srijeda, 22.03.2017.

Košarkaši Valencije izborili su finale Eurokupa uvjerljivom pobjedom protiv Hapoela iz Jeruzalema. Na domaćem su parketu slavili s visokih 90:75 čime su izborili dvoboj Unicajom za ovaj europski trofej...

Saznali smo i drugog finalista drugog po jačini europskog natjecanja. U finalu Eurokupa gledat ćemo španjolski dvoboj gdje će Unicaja, koja je još prošli tjedan osigurala svoje mjesto, odmjeriti snage s Valencijom. Zanimljivo, obje su momčadi igrale u istoj skupini TOP-a 16 protiv Cedevite.

U majstorici odigranoj u Valenciji, istoimeni domaćin nije imao prevelikih problema protiv Hapoela, slavio je rezultatom 90:75 i uspješnu će sezonu pokušati okruniti europskim naslovom.

Od samog je početka gostujuća momčad izgledala vrlo nervozno, gubila je mnogo lopti i nije uspijevala konstantno odigrati nekoliko dobrih napada. Ipak, nakon prve su četvrtine zaostajali tek četiri razlike (21:17). Držala se izraelska momčad do same završnice prvog poluvremena kada domaćin dolazi do prve dvoznamenkaste prednosti na susretu.

Odličnom trećom četvrtinom Valencia je prelomila susret. Ubacili su čak 31 poen u tom razdoblju i uoči posljednjih deset minuta imali čak 25 koševa prednosti (75:50). Do kraja susreta nisu imali prevelikih problema, tek je Hapoel uspio malo ublažiti poraz.

Do pobjede ih je predvodio Fernando San Emeterio s 15 koševa (4/5 za dva, 2/2 za tricu, slobodna bacanja 1/1) i četiri asistencije, dok je Bojan Dubljević dodao 14 koševa (5/11 za dva, 1/3 za tricu, slobodna bacanja 1/1) i sedam skokova.

Najbolji je kod Hapoela bio Curtis Jerrells s 19 koševa (2/4 za dva, 5/8 za tricu), Amare Stoudemire je dodao 17 poena (6/8 za dva, slobodna bacanja 5/6).