Marin Čilić upisao još jedan neočekivani poraz, Jeremy Chardy slavio u tri seta

Branimir Korać • petak, 24.03.2017.

Meč ispresijecan kišnim prekidima otišao je na stranu Francuza koji je slavio u tri seta. Marin Čilić ponovno je imao puno oscilacija, igra je bila daleko ispod razine na kojoj može igrati i Jeremy Chardy to je iskoristio...

I dalje forma Marina Čilića nije na željenoj razini. Nakon što je u Indian Wellsu izgubio na samom startu, isto je napravio i u Miamiju gdje je bolji bio Jeremy Chardy u tri seta nakon dva sata igre.

Čilić je tako upisao još jedan poraz od igrača one "srednje kategorije" s kojima ne bi trebao imati velikih problema. Od Chardyja je već jednom izgubio, ali prije davnih osam godina, kasnije ga je svladao u Wimbledonu i nekako smo se nadali da bi protiv njega mogao započeti seriju boljih nastupa, no to se nije dogodilo.

Poeni na reternu: 45 - 51

Imao je Marin i u ovom dvoboju dobrih faza igre, međutim bilo je puno i onih loših što ga je na kraju i skupo stajalo.

Prvi set Marin je izgubio nakon olako izgubljenog servisa sredinom seta, imao je veliku priliku za povratak kada je stigao do 0:40 kod 4:3, ali prokockao je tu šansu i Chardy je uzeo set sa 6:4.

Bolje je bilo u drugom setu koji je otišao na Marinovu stranu, sigurnije je Čilić izgledao na svom početnom udarcu te nije dopustio Chardyju previše prilika. S druge strane dva puta oduzeo je Francuzu servisa i vratio se u meč.

Međutim s takvom igrom nije nastavio u trećem setu. U njegovom drugom dijelu ponovno je bio dosta nesiguran, često je griješio što je podiglo samopouzdanje Chardyju i Francuz je od 3:2 nanizao četiri gema i otišao u treće kolo.

Šteta za Čilića jer je imao dobru priliku za povezati dvije-tri pobjede jer u trećem kolu Chardyja čeka dvoboj protiv boljeg iz meča između Fogninija i Souse, a kasnije bio prijetio Pouille ili Cuevas.