Hrvatska svladala Poljsku i ostala u igri za prolazak na Europsko prvenstvo

Branimir Korać • subota, 25.03.2017.

Hrvatska nogometna reprezentacija do 19 godina upisala je pobjedu protiv vršnjaka iz Poljske i ostavila nadu u prolazak na Europsko prvenstvo živom. Da bi to i ostvarila, trebat će pomoć Turske i upravo Poljske...

Nakon poraza u prvom kolu kvalifikacijskog turnira u Portugalu protiv domaćina, Hrvatska je protiv Poljske imala imperativ pobjede. Svaki drugi rezultat automatski ju je eliminirao iz igre za prolazak na Europsko prvenstvo.

Međutim i unatoč pobjedi protiv Poljaka, ne odlučuje sama o svojoj sudbini već se mora nadati kiksu Portugala koji mora izgubiti barem jedan dvoboj do kraja ovog turnira ili dva puta remizirati, uz, naravno, hrvatsku pobjedu i u posljednjem kolu.

Posao protiv Poljaka odrađen je već u prvih 15 minuta, Hrvatska je u tom razdoblju postigla oba pogotka i do kraja susreta zadržala je tu prednost od 2:0.

Već u petoj minuti Davor Lovren ubacio je iz kornera, a Branimir Kalaica doveo je Hrvatsku u vodstvo.

Osam minuta kasnije već je bilo 2:0. Robert Gumny srušio je u kaznenom prostoru Josipa Brekala, dosuđen je kazneni udarac kojeg je Brekalo pretvorio u pogodak za povećanje vodstva.

U nastavku susreta Hrvatska je zadržala prednost i mirno privela dvoboj kraju te iščekuje ishod susreta između Portugala i Turske koji je počeo u 17 sati.

U trećem kolu Hrvatsku očekuje dvoboj protiv Turske koji je na rasporedu 28. ožujka od 17 sati.

Kvalifikacije za EP U-19

Hrvatska - Poljska 2:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Kalaica (5.), 2:0 Brekalo (13.-11m)

Hrvatska: Šemper, Sosa, Kalaica, Soldo, Brekalo, Ivanušec (65. Đurasek), Majić (95. Kulenović), Moro, Lovren (83. Špikić), Šverko, Gjira.

Poljska: Majecki, Chrzanowski, Holownia, Adamczyk, Bielik, Listkowski, Szymanski, Schikowski (70. Placheta), Macierzynski (83. Urbanski), Milewski, Gumny.

• narada10826.03.2017. u 00:30
    Taj kiks Portugala se je dogodio, jer su Turci njih dobili sa 2:1, napravivši preokret sa dva gola nakon 80. minute.