Petar Jenjić • nedjelja, 26.03.2017.

U prvom večerašnjem susretu NBA programa Clippersi su na domaćem parketu bez prevelikih problema slavili protiv Utah Jazza 108:95 čime su osigurali doigravanje šestu uzastopnu sezonu...

Šestu sezonu zaredom Los Angeles Clippersi će igrati u doigravanju što su osigurali današnjom domaćom pobjedom protiv Utah Jazza 108:95. Uz to, vrlo su blizu mjesta koje osigurava prednost domaćeg terena.

Nakon vrlo dobre prve četvrtine u kojoj su ubacili dvostruko više poena od svojih protivnika (28:14), Clippersi malo posustaju pa Jazzeri do poluvremena smanjuju zaostatak na osam razlike (49:41).

Serijom 20:6 su se na kraju treće četvrtine spustili na samo dva koša minusa (72:70). Odlično su u tom razdoblju igrali Rudy Gobert i Joe Johnson koji su ubacili najviše poena u odličnom periodu gostujuće igre. S druge strane, Chris Paul i Jamal Crawford su dobili tehničke pogreške, dok se cijela momčad mučila u obrani.

Ipak, u posljednjoj četvrtini nisu ništa željeli prepustiti slučaju, ubacili su osam poena odmah na početku čime su se vratili na osjetniju prednost. Sjajni Crawford je u ovom razdoblju ubacio 17 poena, od čega šest uzastopno, i pogurao svoju momčad prema sigurnoj pobjedi.

Jamal Crawford je zaključio susret s 28 poena (5/6 za dva, 3/6 za tricu, slobodna bacanja 9/9), dok je Blake Griffin dodao 15 koševa (5/11 za dva, 1/5 za tricu, slobodna bacanja 2/2).

Najbolji je kod Jazza bio Rudy Gobert s 26 koševa (10/13 za dva, slobodna bacanja 6/10) i 14 skokova, Joe Johnson je ubacio 17 poena (3/6 za dva, 3/7 za tricu, slobodna bacanja 2/2).

NBA:
Los Angeles Clippers - Utah Jazz 108:95 (Jamal Crawford 28p / Rudy Gobert 26p, 14sk)