Reprezentacija - prijateljske utakmice, 28.03.2017, 18:00 h, Tallinn, Le Coq Arena

Branimir Korać • utorak, 28.03.2017.

Gostovanje u Tallinnu u prijateljskom susretu protiv Estonije Hrvatska neće pamtiti po dobrom. Loš nastup i visok poraz, a uz sve to i ozljeda Marka Pjace...

Marko Meerits
46'
10
Sergei Zenjov
70'
14
Konstantin Vassiljev
76'
3
Karl Mööl
86'
13
Ilja Antonov
86'

Ante Čačić

Estonci nikada ranije nisu svladali Hrvatsku, no napokon su i to dočekali. I to ne tijesno, jedva, već su je pregazili s 3:0 u susretu u kojem je Hrvatska odigrala jako loše.

Hrvatska nije mogla imati lošiji ulazak u utakmicu. Već u prvoj minuti Estonija je došla do vodstva nakon što je Mitrović izgubio loptu, Luts ju je ukrao i bez problema pobjegao Leškoviću te poslao loptu kroz noge Kaliniću za vodstvo domaćina.

Hrvatska je odmah preuzela posjed lopte na svoju stranu i u petoj minuti prvi put zaprijetila poslije kornera, najbolje se snašao Vida, ali njegov udarac glavom nije bio dovoljno jak da bi opasno zaprijetio domaćem vrataru.

Prvu konkretniju akciju iz koje je zaprijetila Estoniji Hrvatska je odigrala u 14. minuti kada je Perišić dobio loptu na lijevoj strani, ušao u 16 metara i vratio je u sredinu za Pjacu koji se namješta i puca loše u estonskog vratara.

Uslijedilo je razdoblje jalove igre bez prilika na obje strane sve do odličnog ubačaja Kramarića na glavu Čopa koji puca vrlo dobro, ali Aksalu je spreman na to.

Iako je Hrvatska imala blagu inicijativu, Estonija je mogla i do drugog pogotka. U 41. minuti Luts je odlično ubacio na peterac gdje je Vida izgubio zračni dvoboj s Toometom, ali Kalinić sjajno brani njegov pokušaj.

Na samom kraju prvog dijela ujedno i najbolja prilika za Hrvatsku, Kramarić je izveo korner, a Mitrović odlično pucao glavom, no estonski vratar još bolje je obranio.

U drugom poluvremenu malo uzbuđenja, sve do 63. minute kada je na travnjaku ostao ležati Marko Pjaca uz bolan grč, odmah je bilo jasno da je riječ o neugodnoj ozljedi. Koljeno mu se zarotiralo prilikom promjene smjera i Pjaci je odmah ukazana pomoć te je na nosilima napustio travnjak.

U zadnjih deset minuta hrvatska obrana doživjela je totalni kolaps, nizale su se pogreške koje su skupo plaćene i Estonija je osramotila Hrvatsku. Prvo je u 81. minuti zabio Vassiljev na dodavanje Lutsa, a zatim je Vassiljev u 84. minuti asistirao Zenjovu za konačnih 3:0.

U završnici susreta Čop i Ćorić imali su zicere, ali Čopa je zaustavio estonski vratar, a Ćorića vratnica.

Vrlo loše izdanje Hrvatske koja je visoko poražena u susretu u kojem nije ništa pokazala.

• vjesu28.03.2017. u 22:36
    Ne bih isao tako daleko, da nam to steti ugledu ili renomeu. Ovo je ipak prijateljska utakmica u sarenom sastavu protiv znatno slabijeg protivnika. Ali sto se tocno htjelo dobiti ovom utakmicom? I tu bih se nadovezao i slozio se vec recenim. Ajde dobro sto su glavni igraci poslani kuci (to je... [više na forumu]
    vjesu
  • sportoz28.03.2017. u 21:37
    Ne znam koje novce je savez dobio za igranje ove bezvezne i bespotrebne utakmice, ali sigurno ne dovoljne da bi se opravdala ovakva blamaža, rasprodaja ugleda, pa na kraju i ozljeda Pjace. Ako je cilj bio pokazati da se prije svake kvalifikacijske tekme trebaju diljem Hrvatske organizirati mise za... [više na forumu]
    sportoz
  • Obrisan korisnik28.03.2017. u 21:28
    Cemu uopce sluze ovakve beznacajne utakmice,pitam se i to je igrala postava koja vjerojatno vise nikada nece zaigrati u ovakvom sastavu,i onda se jos igraci nepotrebno izlazu rizika ozljede,takve tekme bi ja odmah ukinuo koje nicemu ne sluze.
  • Obrisan korisnik28.03.2017. u 21:14
    Angažman na najvišem nivou, nema kaj. Nije ovo bitno, ali ovakva blamaža nam nije trebala. Nadam se samo da Pjaca nije teže ozljeđen.
  • Shime sa planine28.03.2017. u 20:11
    HNS je trebao potpisati sa Cacicem barem na 20 godina! Ovo je bilo blefiranje da nitko ne razumije koliko imamo jaku i angaziranu ekipu!