Nije bilo snage za novo iznenađenje, Pliškova uzvratila Lučić-Baroni za poraz u Melbourneu

Mihaela Bradovski • utorak, 28.03.2017.

Mirjana Lučić-Baroni poražena je u četvrtfinalu turnira u Miamiju od treće igračice svijeta Karoline Pliškove. U zanimljivom dvoboju Pliškova je slavila sa 6:3, 6:4...

Druga nositeljica turnira u Miamiju Karolina Pliškova svladala je Mirjanu Lučić-Baroni za 75 minuta igre uz sedam izgubljenih gemova. Dobar dvoboj u kojem je Lučić-Baroni imala priliku odvesti meč u treći set, ali Pliškova je napravila preokret i slavila u dva seta.

Poeni na reternu: 31 - 31

Prije dva mjeseca susrele su se na Australian Openu gdje je u četvrtfinalu bolja bila Lučić-Baroni i upisala pobjedu 6:4, 3:6, 6:4, ali ovaj put je Pliškova ipak bila preciznija i bolja te uzvratila Mikici za poraz u Melbourneu.

Prvi set otišao je na stranu Pliškove sa 6:3 nakon što je s duplim breakom pobjegla na 4:1, Lučić-Baroni do kraja seta uzela je svaki gem u kojem je na servisu bila Pliškova, ali nije osvajala svoje servis gemove i tako se nije uspjela vratiti.

Drugi set počeo je puno bolje. Tu je Lučić-Baroni došla do prednosti i povela s 4:2, ali Pliškova je uspjela vratiti izgubljeni servis, zatim spasiti još jednu break loptu i na kraju novim breakom doći do pobjede uz četiri uzastopna osvojena gema.

Čak deset dvostrukih servis pogrešaka Lučić-Baroni nije pomoglo, Pliškova je igrala vrlo dobro na reternu i znala je iskoristiti ponuđene prilike.

Pred Čehinjom je novi izazov u polufinalu i to pobjednica dvoboja između Caroline Wozniacki i Lucie Šafarove.