Vodeni sportovi

Jug i Jadran očekivano odlučuju o regionalnom prvaku

Mihaela Bradovski • petak, 31.03.2017.

Vaterpolisti dubrovačkog Juga i Jadrana iz Herceg Novog igrat će u finalu ovosezonskog izdanja regionalne lige. Jugaši su u polufinalu pregazili Partizan s 18:4, a Jadran je bio bolji od zagrebačke Mladosti s 14:10...

Jugaši su imali tek lakši trening u polufinalu regionalne lige. U svom bazenu su svakako prvi favoriti za osvajanje trofeja, a pokazali su to i polufinalnim slavljem protiv Partizana 18:4.

Beograđani nisu imali šanse protiv raspucanog domaćina koji je već u prvom poluvremenu napravio dobar dio posla, odvojio se na visokih 9:4 te u drugom dijelu samo dodatno potopio goste.

Partzan se u drugom poluvremenu potpuno raspao, nije imao nikakvu ideju u napadu i Jugova obrana zaustavila ga je bez primljenog pogotka za konačnih 18:4.

Po tri gola za domaćina postigli su Javier Garcia i Felipe Perrone, Loren Fatović, Luka Lončar, Maro Joković, Pavo Marković i Josip Vrlić postigli su po dva gola, a Marko Macan i Hrvoje Benić po jedan. Mihajlo Repanović i Radomir Drašović s po dva gola bili su jedini strijelci za Partizan.

U drugom polufinalu vodila se tek nešto neizvjesnija borba. Zagrebačka Mladost skupo je platila očajan ulazak u utakmicu protiv Jadrana iz Herceg Novog koji je na kraju slavio s 14:10.

Crnogorska momčad ušla je u utakmnicu s ogromnih 8:1, Mladost je u završnici uspjela smanjiti na tri gola zaostatka, ali bilo je prekasno da bi se uopće probudila nada u čudo.

Danil Markulov s pet golova bio je nezaustavljiv, a na drugoj strani po četiri gola postigli su Franko Lazić i Andrija Vlahović.

Finale je na rasporedu u subotu 1. travnja od 19:30.