MAXtv Prva liga, 26. kolo, 01.04.2017, 15:00 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Dario Bel, Dejan Berger, Marjan Tomas
1:1(1:0) Lokomotiva
Ivan Antunović 69'
Lokomotiva

Mihaela Bradovski • subota, 01.04.2017.

Prvi subotnji dvoboj 26. kola MAXtv Prve lige odigrali su Slaven Belupo i Lokomotiva te u zanimljivom susretu podijelili bodove remijem 1:1...

Slaven Belupo i Lokomotiva remizirali su 1:1 u zanimljivom dvoboju u kojem je svakoj momčadi pripalo po jedno poluvrijeme. Domaćin je bio bolji u prvom dijelu dok su se gosti probudili u nastavku kada su i došli do poravnanja.

Inače i ovaj susret ostat će upamćen po sudačkim pogreškama, Dario Bel morao je dosuditi kazneni udarac za domaćina u prvom dijelu kada je Karačić u svom kaznenom prostoru igrao rukom, a bilo je pogrešaka i u procjeni prekršaja na obje strane.

Prvih pola sata susreta nije donijelo posebno dobar nogomet, domaćin je bio bolji i imao inicijativu, a do vodstva je došao u 39. minuti pogotkom Brazilca Hebera. Nakon kornera bilo je dosta gužve pred golom Šempera, obrana gostiju blokirala je nekoliko pokušaja Slavena, ali ne i onaj Hebera koji zabija za vodstvo.

U drugom dijelu slika se promijenila. Lokomotiva je zaigrala otvorenije i sve više je smanjivala razliku u posjedu lopte. Gosti su pokušavali stvoriti neki veći pritisak, ali Slaven je odolijevao tim napadima.

Ipak u 69. minuti gosti dolaze do pogotka. Nakon ubačaja s desne strane, na drugoj vratnici do lopte dolazi Antunović i iz prve lijepo pogađa nebranjeni dio Blaževićevog gola.

Do kraja susreta po nekoliko prijetnji na svakoj strani, domaćin je pokušavao preko Hebera čija su dva pokušaja bila vrlo neprecizna, a na drugoj strani u završnici je pobjegao Karačić, no zaustavljen je zbog dvojbenog zaleđa.

Koprivničanci su tako ostali i dalje s tri boda prednosti nad Lokomotivom, drže peto mjesto, ali su i dalje u seriji utakmica bez pobjede. Posljednju su upisali još u prosincu prošle godine.