Dario Dodić • nedjelja, 02.04.2017.

Odigrano je pet poslijepodnevnih susreta 30. kola Serie A, Milan je u gostima kod Pescare izborio bod zahvaljujući pogotku Marija Pašalića, nakon što je domaćin poveo poslije katastrofalne pogreške Milanovog vratara Donnarumme. Atalanta je u gostima razbila Genou 5:0, Fiorentina se provukla protiv Bologne, asistenciju za pobjedonosni gol upisao je Hrvoje Milić...

Nogometaši Pescare nakon četiri su poraza upisali bod, na domaćem su travnjaku remizirali s Milanom. Gosti su bili poprilično bolji, no svoju dominaciju nisu uspjeli pretočiti u još koji pogodak, sigurno neće biti zadovoljni s 1:1 protiv najslabije momčadi lige.

Sve je po zlu za goste pošlo u 12. minuti, Gabriel Paletta pod pritiskom je vratio nezgodnu loptu Donnarummi, talijanski reprezentativac neobjašnjivo loše reagira, lopta mu prolazi kod noge i Pescara ni kriva, ni dužna dolazi do vodstva, autogol se piše nesretnom Paletti.

Domaći nisu izdržali s vodstvom niti do poluvremena, uz puno sreće u 41. minuti lopta se u šesnaestercu Pescare odbija do Marija Pašalića, Hrvat iz okreta para mrežu Pescare za, kako će se kasnije ispostaviti, konačnih 1:1.

Do kraja su pritiskali igrači Milana, kreirali brojne prilike, ali nisu uspjeli po drugi put zatresti mrežu domaćina. Mario Pašalić odigrao je svih 90 minuta za Milan.

Fiorentina se poprilično namučila na svom Artemio Franchiju protiv Bologne. Slično kao i Milan dominirali su, ali u završnici nisu bili dovoljno konkretni. Gosti nisu ozbiljnije priprijetili Violama, koncentrirali su se na čuvanje vlastite mreže, uspjelo im je sačuvati nulu 50 minuta.

U 51. minuti Fiorentina dolazi do pogotka vrijednog sva tri boda. S lijeve je strane ubacio Hrvoje Milić, točno na glavu Khoume Babacara, koji je na poluvremenu ušao umjesto Nikole Kalinića. Senegalac iz teške pozicije s igračem na leđima glavom šalje loptu u lijevi kut pokraj nemoćnog Mirantea za pobjedu Viola.

Hrvoje Milić i Milan Badelj odigrali su svih 90 minuta u dresu Fiorentine.

Atalanta je još jednom potvrdila sjajnu formu impresivnom predstavom u gostima kod Genoe. Bivša momčad Ivana Jurića nije se dobro provela, Atalanta je slavila s više nego uvjerljivih 5:0.

Golijadu je na Luigi Ferrarisu otvorio Conti, nakon ubačaja Spinazzole škaricama zabija za vodstvo gostiju. Sedam minuta kasnije bilo je već 2:0, Alejandro Gomez igra u životnoj formi, zabio je svoj prvi gol iz najstrože kazne.

U 61. minuti Pinilla dobiva crveni karton i ubija nade Genoe u povratak. Dvije minute kasnije nakon lijepe akcije Gomez po drugi put zabija za vodstvo 3:0, Caldara je nakon kornera zabio za 4:0, konačnih 5:0 postavio je Gomez svojim trećim pogotkom u 83. minuti.

All Goals & Highlights HD - Genoa 0-5 Atalanta... by Bayeo