Jana Fett nakon velike borbe poražena u kvalifikacijama Biela

Dario Dodić • subota, 08.04.2017.

Hrvatska tenisačica Jana Fett zaustavljena je već u prvom kolu kvalifikacija za WTA turnir u švicarskom Bielu. Bolja od nje u tri seta bila je Čehinja Smitkova...

Poeni na reternu: 40 - 31

Nakon gotovo dva sata borbe hrvatska tenisačica Jana Fett morala je stisnuti ruku Čehinji Terezi Smitkovoj i čestitati joj na pobjedi. Hrvatica se u tri seta oprostila od WTA turnira u švicarskom Bielu već u prvom kolu kvalifikacija.

U drugom međusobnom ogledu (Fett je slavila ove godine u Hobartu s glatkih 6:0, 6:1) Smitkova je došla do prve pobjede, slavila je sa 6:3, 2:6, 6:4.

U tri poprilično izjednačena seta odlučivale su nijanse, odnosno sposobnost pretvaranja break-lopti u breakove.

Tako je Smitkova u prvom setu dvaput oduzela servis Hrvatici iz tri break-prilike, dok Fett s druge strane nije iskoristila nijednu od četiri break-lopte tijekom seta.

U drugom se setu voda okreće na Janin mlin, dvama breakovima dolazi do laganih 6:2. U trećem odlučujućem setu bolja je bila Čehinja, 22-godišnjakinja je manje griješila i u ključnim trenucima odigrala kvalitetnije, iskoristivši drugu break, odnosno meč-loptu za 6:4 u trećem setu i prolaz u iduće kolo kvalifikacija.