PSG u finalu nadigrao Nantes i osvojio Liga kup

Mihaela Bradovski • subota, 08.04.2017.

Rukometaši PSG-a pobjednici su ovosezonskog izdanja Liga kupa. U finalnom dvoboju svladali su Nantes s 31:27 i tako osvojili trofej...

Od kraja ožujka, PSG i Nantes susreli su se čak tri puta, a Parižani nakon što su eliminirali Nantes iz Lige prvaka, uzeli su mu i trofej pobjednika Liga kupa.

Na završnom turniru u Reimsu, Parižani su bili uspješniji i u finalu nadigrali Nantes s 31:27 u dvoboju u kojem su poveli početkom drugog dijela i do kraja susreta više nisu ispuštali prednost.

Prvih 30 minuta proteklo je u ravnopravnoj borbi u kojoj nijedna momčad nije stekla značajniju prednost, na odmor se otišlo sa 16:16 iako je Nantes imao posljednji napad, no Škof je obranio pokušaj Balaguera.

Na startu drugog poluvremena Nedim Remili, Nikola Karabatić i Luc Abalo odveli su PSG na 19:16 i Nantes je samo jednom došao do minus jedan. Bilo je to sredinom drugog poluvremena kada je smanjio na 23:22, imao je napad i za poravnanje, ali Theo Derot izgubio je loptu nakon čega Luka Karabatić iz kontre podiže na 24:22.

Vrlo brzo Parižani su otišli na četiri razlike, šest minuta prije kraja imali su i najviših 30:25 te su mirno priveli dvoboj kraju.

Ovo je PSG-u bilo četvrto finale Liga kupa i prva titula. Prošle sezone u Montpellieru je u borbi za naslov poražen od domaćina završnog turnira s 31:26.

Liga kup, finale

PSG - Nantes 31:27 (16:16)

PSG: Gorazd Škof (8 obrana), Thierry Omeyer (5 obrana), Uwe Gensheimer 2, Henrik Mollgaard, William Accambray, Luka Stepančić, Benoit Kounkoud, Xavier Barachet, Nedim Remili 8, Luc Abalo 5, Luka Karabatić 4, Mikkel Hansen 4, Daniel Narcisse 1, Nikola Karabatić 7, Dylan Nahi.

Nantes: Cyril Dumoulin (8 obrana), Arnaud Siffert (4 obrane), Romain Lagarde 1, Mahmoud Gharbi, Olivier Nyokas 7, Nicolas Claire 2, O'Brian Nyateu, Dominik Klein 1, Senjamin Burić, Nicolas Tournat 4, Rock Feliho, Theo Derot 2, Jerko Matulić, Florian Delecroix 2, Eduardo Gurbindo 4, David Balaguer 4