Hrvatska s pola gasa napunila mrežu Belgije

Dario Dodić • nedjelja, 09.04.2017.

Hrvatska futsalska reprezentacija lagano se obračunala s reprezentacijom Belgije u drugom kolu kvalifikacijskog turnira za odlazak na EURO, izabranici Mate Stankovića slavili su sa 6:1...

Nakon pobjede 4:0 protiv Crne Gore Hrvatska je na još lakši način opravdala ulogu favorita protiv slabašne reprezentacije Belgije. Doduše, ista je ta Belgija poprilično namučila domaćine turnira Ukrajince u prvom kolu, protiv Hrvatske tomu nije bio slučaj.

Iako nisu bili pretjerano raspoloženi, što i ne čudi s obzirom na protivnika, izabranici Mate Stankovića rutinski su se obračunali s Belgijom i upisali laganu pobjedu 6:1. S obzirom da je Ukrajina sa samo 1:0 svladala Belgiju pozitivno je što Hrvatska ima puno bolju gol-razliku pa će joj vjerojatno (osim ako Ukrajina ne razbije Crnu Goru) za prolaz dalje trebati tek bod.

Seriju pogodaka otvorio je Josip Suton već u petoj minuti, dok je šest minuta kasnije na 2:0 povisio Tihomir Novak.

Kakva bi to utakmica Hrvatske bila da se u strijelce nije upisao i Dario Marinović, dvije minute nakon Novaka Marinović zabija nakon lijepe akcije iz prekida.

Belgija je na 3:0 odlučila isprobati igru s igračem-vratarem, ali bili su poprilično bezidejni. Jednu pogrešku Belgijaca koristi Jakov Grcić i s hrvatske polovice pogađa prazan gol za velikih 4:0 u 16. minuti. Relativno su opušteni bili Hrvati pa su prilike kreirali i Belgijci, no na njihovu žalost maestralan je bio kapetan Ivo Jukić na golu, obranio je nekoliko sjajnih prilika belgijske reprezentacije.

Ipak, ni Jukić nije svemoguć, uspjeli su Belgijci postići počasni pogodak u samoj završnici prvog dijela.

U drugom su poluvremenu hrvatski reprezentativci smanjili pritisak, jer treba čuvati energiju za ključnu utakmicu protiv Ukrajine. Marinović je svojim drugim golom povisio na 5:1, a konačnih 6:1 postavio je uporni Vedran Matošević, koji je riskantnim presingom ukrao loptu Belgijcima dok su igrali s igračem više i lagano poentirao u praznu mrežu.