MAXtv Prva liga, 27. kolo, 09.04.2017, 15:00 h, Aldo Drosina, gledatelja: 966
Suci: Goran Gabrilo, Goran Perica, Hrvoje Radić
1:0 Inter-Zaprešić
Inter-Zaprešić

Istra 1961 golom iz kaznenog udarca do tri boda protiv Intera

Branimir Korać • nedjelja, 09.04.2017.

Inter je nastavio seriju utakmica bez pobjede, a Istra je, pak, upisala treću pobjedu u zadnja četiri susreta. U susretu 17. kola Puljani su na svom stadionu slavili s 1:0...

Luca Polizzi
51'
11
Ivan Mamut
78'
12
Ante Mrmić
85'
Samir Toplak

Niti iz trećeg pokušaja ove sezone Inter nije uspio doći do pobjede protiv Istre 1961. Nakon poraza u Puli 4:1 pa remija u Zaprešiću 2:2, u trećem ovosezonskom dvoboju poražen je ponovno u Puli, ovaj put s 1:0.

Toplakova momčad je u velikoj krizi koja traje već predugo i za pobjedu ne zna od kraja prošle godine. U nastavku sezone Inter je u sedam kola osvojio samo tri boda.

Prvo poluvrijeme u Puli nije donijelo posebno kvalitetan nogomet. Izostale su konkretnije prilike na obje strane i tek u nastavku susreta viđeno je više uzbuđenja.

U 63. minuti domaćin je stigao do pobjedničkog pogotka. Gostujući braniči srušili su u svom kaznenom prostoru Gržana i dosuđen je kazneni udarac kojeg Roce pretvara u pogodak.

Nedugo zatim još jedna dobra prilika za napadača Istre koji je mogao i do drugog gola, ali ovaj put Čović je bio uspješniji.

Na drugoj strani Vanja Iveša nije imao previše posla, ali je zato u 73. minuti izvukao svoju momčad. Silvije Begić bio je sam pred pulskim vratarem koji je obranio oba njegova pokušaja i spriječio izjednačenje.

U 83. minuti gosti su ostali bez isključenog Čovića koji je izvan kaznenog prostora srušio Solomona, ali do kraja susreta pogodaka više nije bilo, domaćin nije uspio iskoristiti brojčanu nadmoć.

Zaprešićani izgledaju neuvjerljivo i moraju se probuditi jer bi se mogli naći u neizvjesnoj završnici sezone s obzirom da zaostatak Splita i nije više tako velik te iznosi samo sedam bodova dok Splićani imaju utakmicu manje.