Ukrajina do pobjedničkog pogotka tri minute prije kraja, Hrvatska ide u dodatne kvalifikacije

Branimir Korać • utorak, 11.04.2017.

Hrvatska reprezentacija u futsalu još uvijek nije osigurala nastup na Europskom prvenstvu. U posljednjem susretu turnira u Ukrajini, poražena je od domaćina s 2:1 i prolaz na završnicu tražit će kroz dodatne kvalifikacije...

Nakon dvije uvjerljive pobjede protiv Crne Gore i Belgije, Hrvatska je u trećem kolu kvalifikacijskog turnira u Ukrajini igrala protiv domaćina u izravnoj borbi za prvo mjesto i izravan plasman na Europsko prvenstvo. Na žalost, u krivo vrijeme odigrala je svoju možda najlošiju utakmicu na turniru i upisala je poraz 2:1.

Istina je da igraš koliko ti protivnik dopusti i da nije isto igrati protiv snažnijeg protivnika kao što je Ukrajina i protiv onih slabije kvalitete, međutim u ovom dvoboju Hrvatska nije bila na očekivanoj razini.

Ukrajinci su bili opasniji i bolji te su zasluženo prošli dalje. U hrvatskoj reprezentaciji kao da je nedostajalo svježine i u krivom trenutku osjetio se pad u igri.

U prvom poluvremenu Ukrajina je nizala prilike, a Hrvatska je povela. U 12. minuti Jelovčić je zabio za vodstvo, ali već tri minute kasnije Mykola Bilotserkivets poravnava na 1:1.

U drugom dijelu Hrvatska je zaigrala nešto bolje, mogla je i povesti kada je Novak zatresao okvir gola, ali Ukrajina je ipak došla do drugog gola i pobjede. U 37. minuti Volodymyr Razuvanov svladao je Jukića i donio Ukrajini prvo mjesto.

Hrvatska kao drugoplasirana ide u dodatne kvalifikacije otkud će se pobjednici plasirati na završnicu u Sloveniji 2018. godine.