MAXtv Prva liga, 28. kolo, 14.04.2017, 18:00 h, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 45

Dario Dodić • petak, 14.04.2017.

Nogometaši Hajduka uz puno su muke došli do sva tri boda pred praznim poljudskim tribinama na otvaranju 28. kola MAXtv Prve HNL protiv Cibalije...

Edi Baša
46'
17
Luka Mijoković
75'
27
Marko Mlakić
82'

MAXtv Prva HNL, 28. kolo, Hajduk - Cibalia 3:0 (0:0)

Golovi: 1:0 Zgrablić (62'-autogol), 2:0 Kožulj (85'), 3:0 Vlašić (87')
Žuti kartoni: Rubić (18'), Zgrablić (22'), Mišić M. (54'), Ohandza (66'), Žderić (70')
Crveni kartoni: -/-

Stadion Poljud, Split, suci: Igor Križarić, Borut Križarić, Marko Stolnik, Dalibor Mlakar

HAJDUK: Stipica, Jefferson, Vlašić, Ohandza (od 83. Said), Nižić(k), Bašić (od 60. Futacs), Memolla, Tudor, Erceg (od 76. Kožulj), Terziev, Savvas

CIBALIA: Matković, Karačić (od 46. Baša), Zgrablić, Tomašević, Muženjak, Rubić, Glavica, Žderić, Mišić P. (od 81. Mlakić), Vitaić(k), Mišić M. (od 75. Mijoković)

U posljednjih devet međusobnih ogleda protiv Cibalije nogometaši Hajduka upisali su devet pobjeda. Iako konačan rezultat odaje dojam lagane pobjede Hajdukovaca, istina je sasvim drugačija.

Iako gosti iz Vinkovaca nisu nijednom opasnije prijetili Danteu Stipici, Hajduk se poprilično namučio kako bi načeo mrežu danas raspoloženog vratara Cibalije, Mladena Matkovića.

Hajduk je dominirao od prve minute, ali rijetko je uspijevao dominaciju pretvoriti i u konkretniju priliku pred Cibalijinim vratima. U devetoj minuti udarac je okušao danas indisponirani Erceg, bez veće opasnosti po Matkovića. Najbolje prilike za Hajduk u prvom su dijelu prokockali Vlašić i Ohandza. Vlašić se našao pred Matković nakon što mu je loptu u prigodu gurnula gostujuća obrana, dobro je pucao, ali refleksno brani Matković. Ohandza je na sredini terena iskoristio gubitak ravnoteže Zgrablića, sjurio se prema šesnaestercu Vinkovčana i onda sve upropastio slabim udarcem.

U završnici prvog dijela dobro je iz slobodnjaka testirao Matkovića Toma Bašić, gađao je gornji desni kut, ali odlično brani vratar Cibalije. Nakon kornera je dobro glavom tukao kapetan Nižić, ali malo pokraj Cibalijinog gola.

Nezadovoljni Carrillo u nastavku je umjesto Bašića u igru ubacio Futacsa, mađarski se napadač vrlo brzo nametnuo igrom, a samo dvije minute kasnije Hajduk je i poveo. Dugo je trajala gužva u gostujućem šesnaestercu, na kraju Ohandza gura glavom do Jeffersona, koji šalje loptu pokraj Matkovića, pokušao je s crte očistiti Zgrablić, ali zakucava je u vlastitu mrežu.

Iako ni dotad Cibalia nije pokazala previše, nakon primljenog gola potpuno se raspala. U 85. minuti Zvonimir Kožulj iz slobodnog udarca iskosa s desne strane potvrđuje pobjedu Hajduka, pogodak je ovo za koji će krivicu morati preuzeti Cibalijin vratar Matković. Konačnih 3:0 postavio je Vlašić dvije minute kasnije, glavom na ubačaj Memolle. Iako je teško zaključiti po usporenoj snimci, čini se da je Vlašić prilikom ubačaja bio u nedozvoljenoj poziciji.

Imao je Futacs dvije odlične prigode u samoj završnici, ali mreža Cibalije više se nije tresla, Hajduk na kraju uvjerljivom pobjedom dolazi do sva tri boda. Cibalia nije uputila nijedan udarac prema vratima Hajduka.