MAXtv Prva liga, 28. kolo, 15.04.2017, 17:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 335

Branimir Korać • subota, 15.04.2017.

Inter je nastavio niz utakmica bez pobjede i još uvijek čeka na prvo slavlje u 2017. godini. U Zaprešiću je ugostio Slaven Belupo i samo sedam minuta dijelilo ga je od sva tri boda...

Antonio Bosec
75'
4
Silvije Begić
82'
12
Ivan Madžar
85'
Samir Toplak
16
(do 76')
21
(do 46')
Željko Kopić

U 28 utakmica u MAXtv Prvoj ligi ove sezone Inter je upisao samo četiri pobjede, ali je s 12 remija momčad koja ima najviše neodlučenih. Prati ha Slaven Belupo s deset remija stoga nije ništa čudno da je njihov međusobni dvoboj završen upravo podjelom bodova.

Na stadionu u Zaprešiću remizirali su 1:1 u susretu u kojem je Inter imao vodstvo sve do 83. minute, ali kako je od 85. imao igrača manje i gosti su već poravnali rezultat, domaćin može biti zadovoljan remijem.

Do vodstva je Inter stigao u sedmoj minuti krasnim pogotkom Jakova Puljića odličnim udarcem u gornji kut s više od 20 metara te je tu prednost čuvao sve do završnice susreta.

Slaven Belupo nije igrao loše, napadao je i tražio poravnanje te je do njega i došao u 83. minuti pogotkom Marija Burića, Kopićevog aduta s klupe, nakon ubačaja Melnjaka s lijeve strane.

Svega dvije minute kasnije domaćin ostaje bez Ante Mrmića koji je napravio prekršaj izvan 16 metara i zaradio isključenje, a on je na vratima u ovom dvoboju bio upravo zbog isključenja inače prvog vratara Ivana Čovića u prošlom dvoboju protiv Istre.

Iako je imao igrača više u završnim minutama susreta, Slaven Belupo nije to uspio iskoristiti i ostalo je tih 1:1.