Premier liga, 33. kolo, 16.04.2017, 14:30 h
West Bromwich Albion
West Bromwich Albion 0:1 Liverpool
Liverpool

Petar Jenjić • nedjelja, 16.04.2017.

Povratak na treće mjesto koje vodi u Ligu prvaka svakako je bio jedan od ciljeva Liverpoola uoči, posljednjih godina, vrlo neugodnog gostovanja kod West Bromwicha. Kloppova momčad je u konačnici uspjela u svom naumu, pobijedila je s minimalnih 1:0 pogotkom Roberta Firmina...

WBA - Liverpool 0:1 (0:1)

Golovi: Firmino (45+1)
Žuti kartoni: Brunt (45+1), Robson-Kanu (49'), Evans (66'), Leiva (72')
Crveni kartoni: -/-

WEST BROMWICH ALBION: Foster, Dawson, McAuley, Evans, Brunt, Fletcher, Yacob (od 64. McClean), Livermore, Phillips, Chadli (od 61. Morrison), Robson-Kanu (od 64. Rondon)

LIVERPOOL: Mignolet, Clyne, Lovren, Matip, Lucas, Milner, Can, Wijnaldum, Coutinho (od 91. Moreno), Firmino, Origi (od 82. Sturridge)

Liverpool se pobjednički vraća s gostovanja kod West Bromwich Albiona. Redsi nisu stvorili previše prilika na današnjoj utakmici, no jedan je centaršut i udarac glavom bio dovoljan za tri boda, drugu uzastopnu pobjedu i povratak na treće mjesto.

Za razliku od 2003. do 2009. godine kada je Liverpool 15 puta pobijedio na Hawthornsu, Redsi već gotovo šest godina nisu znali za pobjedu na spomenutom stadionu. Nešto uži kadar zbog ozljeda nije dopuštao prevelik manevarski prostor Jurgenu Kloppu čija je momčad nakon jučerašnje pobjede Manchester Cityja pala na četvrto mjesto. Kao što se moglo očekivati domaćin se jako dobro postavio u obrani i sjekao je većinu pokušaja napada Liverpoola.

Redsi su prvi udarac u okvir uputili tek u 34. minuti kada je iz daljine pokušao Divock Origi. Minutu kasnije na drugoj strani se u lijepoj prilici našao Robson-Kanu kada je gotovo neometan pucao s ruba kaznenog prostora, no direktno u Simona Mignoleta. Kada se činilo da će momčadi na odmor bez pogodaka James Milner je centrirao iz slobodnog udarca, Lucas Leiva je glavom prebacio loptu za Roberta Firmina koji na isti način iz blizine pogađa protivničku mrežu.

Zanimljivo, Liverpool je pobijedio u svih sedam gostujućih utakmica u kojima je upravo Firmino postigao pogodak.

Veliku je priliku u 57. minuti propustio James Milner, engleski je nogometaš isprve opalio iz voleja s pet metara, no potpuno neometan je poslao loptu preko gola. Puno bolje su stajali gosti u nastavku susreta tražeći drugi i vrlo vjerojatno pobjedonosni pogodak. S druge strane, Tony Pulis je znao da nema previše vremena za gubljenje pa je sve tri zamjene napravio do 64. minute.

Kako su minute odmicale Liverpool je usporio igru i nastojao što duže držati loptu u posjedu. Deset minuta prije kraja Rondon je sjajno proigrao Phillipsa koji je utrčao u kazneni prostor i iskosa pucao prema golu gostiju, no Mignolet se dobro postavio i otklonio opasnost. Sve su karte domaćini bacili u napad, na skok nakon prekida je išao i vratar Foster, no rezultat se nije promijenio, iako je Liverpool mogao poentirati u prazan gol.

Dejan Lovren odradio je svih 90 minuta za Liverpool vrlo korektno i bez pogreške.