Trnje furiozno prošlo kroz Stupnik, Segesta do nove pobjede

Sportnet • ponedjeljak, 17.04.2017.

Odigrano je 22. kolo Treće HNL Zapad u kojem je vodeća momčad prvenstva Vinogradar osvojio tek mršavi bod na gostovanju u Vrapču. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti visoke pobjede Trnja i Kustošija na gostovanjima kod fenjeraša, i novu gostujuću pobjedu Segeste koja se probila u gornji dom treće lige.

AUTOR: Ivan Šola

Do vrlo važne pobjede stigli su nogometaši Samobora koji su na domaćem travnjaku uspjeli savladati goste iz Vrbovca. Junak utakmice bio je domaći napadač Josip Mohač koji je golovima u 17. i 74. minuti utakmice donio velika tri boda Samoboru u borbi za ostankom u ligi.

U vrlo teškoj situaciji nalaze se nogometaši Zagorca iz Krapina koji su na domaćem terenu uvjerljivo poraženi od Kustošije, i sada im mjesto spasa u ligi bježi čak devet bodova. Međutim sam početak utakmice nije dao naslutiti da će domaćini doživjeti visoki poraz, igrala se 29.minuta utakmice kada je Marko Strabić doveo Zagorec u vodstvo 1:0. Do kraja poluvremena Christian Borac uspio je zatresti domaću mrežu za izjednačenje, a istu je stvar napravio odmah na početku drugog dijela za preokret 1:2. Pitanje pobjednika riješeno je u razmaku od samo sedam minuta kada su Ivan Al Tharwan i Josip Močilac povisili prednost gostiju na 1:4. Do kraja utakmice još jedan pogodak postigao je Ivan Al Tharwan za visoku pobjedu Kustošije 1:5.

Gledajući po proljetnoj formi derbi kola odigran je u Maksimiru gdje je istoimeni domaćin dočekao Segestu i doživio minimalni poraz. U vrlo zanimljivoj i dinamičnoj utakmici jedini pogodak pao je na samom kraju prvog poluvremena kada je Danko Cerovečki zatresao domaću mrežu za velika tri boda Segeste koja se sada probila na šesto prvenstveno mjesto.

Do podjele bodova došlo je u Vrapču gdje je istoimeni domaćin dočekao vodeću momčad prvenstva Vinogradara. U vrlo čvrstoj utakmici bez previše prilika mreže se nisu tresle, pa je samim time konačni rezultat realan. Vinogradar je i dalje vodeća momčad lige, ali prednost nad pratnjom iznosi sada pet bodova.

Vrlo efikasna utakmica odigrana je u Sesvetama gdje je Dubrava kao domaćin dočekala HAŠK s Pešćenice. Domaćini su u vodstvo došli već u drugoj minuti utakmice kada je Blaženko Klarić iskoristio neopreznost gostiju i zatresao mrežu za 1:0. Uslijedila je bolja igra gostiju koji su stigli do preokreta zahvaljujući Mirku Šugiću koji je realizirao dva kaznena udarca za 1:2. Do kraja poluvremena rezultat u egal je vratio Blaženko Klarić svojim drugim zgoditkom. U nastavku viđena su još dva pogotka, po jedan na svakoj strani. Igrala se 57. minuta utakmice kada je Vid Krajačić doveo goste u vodstvo, a samo tri minute kasnije Mirko Baučić postavio je konačan rezultat utakmice 3:3.

Sedmu prvenstvenu pobjedu i bijeg iz zone ispadanja ostvarili su nogometaši Dugog Sela koji su na teškom gostovanju u Opatiji neočekivano uzeli sva tri boda. Igrala se peta minuta utakmice kada je goste u vodstvo doveo Antonio Mamić, međutim domaćini su u 24. minuti stigli do izjednačenja zahvaljujući Antoniju Pejanoviću. Do kraja poluvremena Dino Ivančević donosi novu prednost gostima i s rezultatom 1:2 odlazi se na predah. Pitanje pobjednika riješeno je u 69. minuti utakmice kada veliku neopreznost domaćina koristi Karlo Ivančić i postiže pogodak za 1:3. Do kraja utakmice Dario Mance zgoditkom je uspio samo ublažiti poraz Opatije na 2:3.

Najuvjerljiviju pobjedu kola ostvarili su nogometaši Trnja koji su na gostovanju u Stupniku postigli čak šest pogodaka. Gosti su u vodstvo došli u 14. minuti utakmice kada je domaću mrežu pogodio Josip Slišković. Igrala se 31. minuta utakmice kada su domaćini ostali s igračem manje, crveni karton zaradio je Luka Svetić. Samo minutu kasnije gosti su povećali vodstvo, a zgoditak je postigao Luka Piršić i s tom prednošću se otišlo na predah. U nastavku utakmice potpuna dominacija Trnja, Petar Zubak u 49. minuti povećava vodstvo na 0:3, a samo minuta kasnije Marin Žugaj zabija za 0:4. Do kraja utakmice u listu strijelaca upisali su se još Josip Slišković i Kristijan Mandić. Ovom pobjedom Trnje je došlo na samo pet bodova od vodećeg Vinogradara, dok se Stupnik nalazi na 15. mjestu, mjestu koje donosi ispadanje iz lige.

Još jedna utakmica bez pogodaka odigrana je na otoku Krku gdje je domaći Krk podijelio bodove s Jadranom iz Poreča. U ne baš sadržanoj utakmici bliže pobjedi su bili domaćini, ali su gosti uspjeli odoljeti svim napadima, i zasluženo došli do jednog boda.