Premier liga, 33. kolo, 17.04.2017, 21:00 h
Middlesbrough
Middlesbrough 1:2 Arsenal
Arsenal

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 17.04.2017.

Vrlo važan dvoboj za obje momčadi završio je slavljem Arsenala koji je u gostima svladao Middlesbrough s 2:1. Arsenal tako ostaje u igri za Ligu prvaka dok Middlesbrough radi još jedan korak prema ispadanju...

Arsenal je uzeo sva tri boda na gostovanju kod Middlesbrougha i tako prekinuo seriju poraza na gostovanjima. Posljednji put u prvenstvu u gostima je izbjegao poraz na gostovanju kod Swanseaja sredinom siječnja kada je slavio s 4:0. Nakon toga uslijedila je serija poraza - Chelsea, Liverpool, WBA i Crystal Palace glatko su dolazili do pobjede, no serija je prekinuta kod Middlesbrougha.

Nije bilo lako, jednako tako domaćin je mogao doći barem do boda, međutim pogodak Mesuta Özila 20 minuta prije kraja riješio je pitanje pobjednika.

Domaćin je vrlo rano ušao u probleme, već nakon 15 minuta igre ostao je bez Fabija zbog ozljede, a morao ga je zamijeniti George Friend.

Sve do završnice prvog poluvremena nije bilo velikih prilika iako je Arsenal stvorio nekoliko zanimljivih situacija pred golom Middlesbrougha. U 42. minuti ipak je poveo. Dosuđen je slobodni udarac na 20 metara u idealnoj poziciji, fantastično ga je izveo Alexis Sanchez i pogodio ispod grede bez da se domaći vratar i pomaknuo.

Middlesbrough je odgovorio odmah na startu drugog dijela, u 50. minuti Stewart Downing sjajno je ubacio u peterac, a Alvaro Negredo između dvojice braniča došao je do lopte i pogodio mrežu.

Ovaj pogodak pogubno je djelovao na Arsenal koji je izgledao dosta loše u narednih desetak minuta i Middlesbrough je mogao i do preokreta, ali nije iskoristio prilike.

To su gosti kaznili u 71. minuti, Ramsey je prsima spustio loptu za Özila koji udarcem iz prve pogađa mrežu domaćina i donosi pobjedu Arsenalu.

Do kraja susreta i jedni i drugi propustili su realizirati nekoliko prilika, ostalo je 2:1 čime je Arsenal došao do vrlo važnih bodova bez neke velike igre.