Dario Dodić • subota, 22.04.2017.

U derbiju 21. kola 1. HMNL Nacional je u Domu sportova bio uvjerljiv protiv Futsal Dinama, iako konačni rezultat ne odaje pravo stanje snaga na parketu. Split je slavio u Brodu i poraz Dinama iskoristio za preuzimanje drugog mjesta na ljestvici...

Derbi 21. kola 1. HMNL odigran je u Domu sportova u Zagrebu gdje je Nacional s uvjerljivih 5:0 svladao Futsal Dinamo. Iako rezultat ostavlja dojam lagane pobjede Nacionala, mora se priznati da niti Futsal Dinamo nije bio bez šansi.

Naprotiv, bolje je Dinamo otvorio susret, ali maestralan je bio vratar Nacionala Ivan Pavlić, čije su obrane frustrirale izabranike Miće Martića. Kad na otvaranju gosti nisu uspjeli iskoristiti šanse uslijedila je kazna, Nacional je poveo u desetoj minuti, strijelac je bio Slobodan Rajčević. Samo minutu kasnije već je bilo 2:0 za Nacional, Kristjan Čujec zabio je svoj prvi gol na utakmici.

U 25. minuti mogao je sudac Topić dosuditi najstrožu kaznu za Futsal Dinamo kada je Matija Capar gurnuo loptu kraj Pavlića, a ovaj ga srušio u svom šestercu, no epilog akcije bio je prvi žuti karton za Capara. Četiri minute kasnije na asistenciju Postružina Rok Mordej podiže na 3:0, a zatim Capar dobiva drugi žuti, odnosno crveni karton.

Nije Nacional iskoristio prednost igrača više, ali je vrlo brzo nakon povratka isključenog igrača došao do novog pogotka, za 4:0 zabio je Čujec, dok je konačnih 5:0 postavio Postružin.

U dalmatinskom derbiju odigranom u Makarskoj Novo Vrijeme se lagano obračunalo sa Squareom. Kao i Futsal Dinamo i Square je izdržao tek do desete minute kada Eduardo zabija za vodstvo Makarana. Minutu kasnije bilo je već 2:0, zabio je Hozjan, na odmor se otišlo s 3:0, drugi pogodak na utakmici postiže Eduardo.

Mate Vuković i Vlado Andrijašević podigli su prednost domaće momčadi na 5:0 prije nego je Kuraja postigao počasni pogodak za goste. Konačnih 6:1 postavio je Sven Horvath.

Uspinjača je u dvorani na Martinovki u gostima kod Alumnus futsalFER-a slavila s uvjerljivih 7:2, ponajviše zahvaljujući iznimno raspoloženom Antoniju Jamičiću.

Poveli su domaćini s 2:0 pogocima Ivana Majića i Pajalića, da bi do poluvremena dvama pogocima Jamičića Uspinjača izjednačila rezultat. Na otvaranju drugog dijela Jamičić dovodi goste u vodstvo. Dvaput je mrežu tresao i Bojan Kubović, da bi u samoj završnici susreta Banek i Jamičić zabili za konačnih 7:2.

Split Tommy lagano je sa 6:1 slavio u Slavonskom Brodu protiv MNK Brod 035 i tako iskoristio poraz Futsal Dinama za preuzimanje drugog mjesta na ljestvici.

Poveli su gosti već u prvoj minuti, mrežu Darka Milanovića zatresao je hrvatski reprezentativac Josip Suton. I drugi gol za Splićane djelo je reprezentativca, na 2:0 povisio je Jakov Grcić u četvrtoj minuti.

Mirković je u završnici prvog dijela tek uspio ublažiti vodstvo gostiju, no već na otvaranju drugog poluvremena Suton drugim golom, a zatim i Grcić svojim drugim pogotkom odvode Split Tommy na sigurnih 4:1. Rafinha je prednost Splićana podigao na 5:1, za konačnih 6:1 zabio je Alen Marić.