Vinogradar i Trnje nastavljaju borbu za naslov, čak 12 golova u Poreču

Sportnet • ponedjeljak, 24.04.2017.

Odigrano je 23. kolo Treće HNL Zapad u kojem je vodeći dvojac Vinogradar i Trnje stigao do novih domaćih pobjeda i tako nastavili borbu za naslov prvaka. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti sigurne pobjede Segeste i Kustošije, i čak 12 postignutih golova u Poreču između Jadrana i Stupnika.

AUTOR: Ivan Šola

Do neočekivane pobjede stigli su nogometaši Samobora koji su u gostima savladali trećeplasirani Krk. Igrala se 11. minuta utakmice kada je domaćine u vodstvo doveo Florian Fumić, a do kraja poluvremena gosti su uspjeli izjednačiti zgoditkom Josipa Mohača. U nastavku utakmice domaćini su zaigrali bolje i zasluženo stigli do nove prednosti, igrala se 75. minuta kada je Karlo Josipović pogodio gostujuću mrežu za 2:1. Čim se krenulo s centra gosti su izjednačili, brzu akciju Samobora dovršio je Lukas Tomić za 2:2. Kada se očekivalo da će utakmica završiti bez pobjednika, dosuđen je kazneni udarac za goste kojeg je sigurno realizirao Nikica Brujić za velika tri boda put Samobora.

Najefikasnija utakmica prvenstva odigrala se u Poreču gdje je domaći Jadran dočekao Stupnika. U ludoj utakmici gledatelji su mogli vidjeti čak 12 pogodaka, a pobjedu su odnijeli domaćini rezultatom 7:5. Domaćini su od početka zagospodarili terenom i nakon prvih 45. minuta utakmice vodili 4:1. Dvostruki strijelac u prvom dijelu za domaćine bio je Marko Kepčija, a zabijali su još Enis Šoškić i Emanuel Valenta, dok je za goste gol postigao Toni Adžić. U nastavku utakmice domaćini su se zadovoljili s visokim vodstvom i malo popustili. Do kraja utakmice za domaćine su golove još dali Matko Videkić, Sebastian Jokić i Enis Šoškić. Dok su za goste domaću mrežu pogađali Ivan Grabovac, Filip Soldo i još dva gola zabio je Toni Adžić.

U derbiju kola Trnje je na svom terenu dočekalo Opatiju i upisalo novu 14. pobjedu u prvenstvu. Trenutak odluke dogodio se u 73. minuti kada domaći igrač Luka Piršić koristi neopreznost gostujuće obrane i pogađa mrežu za konačan rezultat 1:0. Trnje se s ova tri boda čvrsto učvrstio na drugom mjestu, dok se gosti nalaze na šestom mjestu.

Do devete prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Dubrave koji su na gostovanju u Dugom Selu zasluženo stigli do sva tri boda. Igrala se osma minuta utakmice kada je neopreznost domaćih igrača najbolje iskoristio Blaženko Klarić i doveo goste u vodstvo 0:1. Do kraja poluvremena dosuđen je kazneni udarac za domaćine, kojeg sigurno realizira Emanuel Benković za 1:1. U nastavku utakmice bilo je prilika s obje strane, a odlučujući trenutak utakmice dogodio se u 78. minuti kada je dosuđen kazneni udarac za goste. Siguran realizator za 1:2 bio je Dragan Juranović.

Kvartovski derbi odigran je na Pešćenici gdje je domaći HAŠK nakon 90 minuta teške utakmice morao čestitati gostima iz Vrapča na minimalnoj pobjedi. Odlučujući trenutak utakmice dogodio se u 20. minuti utakmice kada je gostujući napadač Martin Šaban zatresao mrežu za 0:1 što se ujedno pokazalo kao i konačnim rezultatom utakmice.

Vodeća momčad prvenstva Vinogradar teže od očekivanog došao je do sva tri boda protiv vrlo dobrih gostiju iz Maksimira. Ključni događaj utakmice dogodio se u 40. minuti kada su gosti ostali sa igračem manje, nakon drugog žutog kartona Marka Kovačevića. U nastavku utakmice Vinogradaru je bilo puno lakše i zasluženo su došli do pobjede. Igrala se 56. minuta utakmice kada je Ivan Miličević probio čvrste goste i donio vodstvo domaćinima 1:0. Pitanje pobjednika riješeno je u 75. minuti kada je gostujući igrač Jurica Kovačić pogodio vlastitu mrežu za konačan rezultat 2:0.

Do osme prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Segeste koji su na domaćem terenu rutinski savladali posljednjeplasirani Zagorec iz Krapine. Igrala se 22. minuta utakmice kada je dosuđen kazneni udarac za domaćine kojeg je sigurno realizirao Matija Bača, a osam minuta kasnije Luka Vranić udvostručio je prednost domaćina na 2:0. Do kraja poluvremena gosti su uspjeli smanjiti rezultat golom iz kaznenog udarca kojeg je postigao Matija Smrekar. Odmah na početku drugog dijela Danko Cerovečki diže prednost domaćina na 3:1. Gosti se nisu predavali i u 56. minuti utakmice Filip Hanžić smanjuje prednost na 3:2. Ipak pitanje pobjednika odlučeno je u 72.minuti utakmice kada Matija Sertić postavlja konačan rezultat 4:2.

Novu pobjedu i skok na treće prvenstveno mjesto ostvarili su nogometaši Kustošije koji su na domaćem terenu bez većih problema savladali Vrbovec 3:1. Na prvi pogodak čekala se 35. minuta utakmice kada je Ivan Al Tharwan pogodio gostujuću mrežu za 1:0. Potvrda pobjede stigla je u 81. minuti kada je Luka Višić povisio prednost na 2:0, a samo par minuta kasnije Christian Borac trese mrežu za visokih 3:0. Gosti su u sudačkoj nadoknadi ublažili poraz, a pogodak je postigao Matija Dimović.