MAXtv Prva liga, 30. kolo, 26.04.2017, 18:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 168

Dario Dodić • srijeda, 26.04.2017.

Nogometaši Cibalije osvojili su bod na gostovanju kod Intera u Zaprešiću. Bolje su Vinkovčani otvorili susret 30. kola MAXtv Prve lige, ali su na kraju uz puno muke jedva spasili bod...

Luca Polizzi
59'
20
Khaled Mesfin
69'
18
Abid Mujagić
86'
Ivan Mastelić
57'
8
Zvonimir Filipović
69'
10
Marko Pervan
75'
Dražen Pernar

Inter-Zaprešić - Cibalia 1:1 (0:1)

MAXtv Prva liga, 30. kolo:
Zaprešić - ŠRC Zaprešić
Četvrti sudac: Bruno Marić

Golovi: 0:1 Brekalo 40', 1:1 Puljić 48'
Žuti kartoni: Begić 54', Mazalović 59', Šarić 70', Mujagić 90'+3/ Brekalo 4', M. Mišić 27', Tomašević 51', Muženjak 68', Matković 73', Čuljak 79', Žderić 88', P. Mišić 90'+2
Crveni kartoni: -/-

Inter: Čović, Mazalović (od 59. Polizzi), Komorski, Begić, Filipović, Kolar, Puljić, Bosec, Šarić, Postonjski (od 86 Mujagić), Čale (od 70. Mesfin)

Cibalia: Matković, Zgrablić, Vitaić, M. Mišić, Žderić, Baša (od 57. Mastelić), Tomašević, Muženjak, Čuljak, P. Mišić (od 70. Filipović), Brekalo

Dva dijametralno suprotna poluvremena odigrali su Inter i Cibalia u Zaprešiću u sklopu 30. kola MAXtv Prve lige. Vinkovčani su se nadali pobjedi, koja bi im uz eventualnu pobjedu Hajduka u splitskom dvoboju poprilično pomogla u lovu na opstanak u najvišem rangu hrvatskog nogometa.

Tako su i krenuli u susret, Cibalia je ušla vrlo otvoreno i napadački inspirirano u susret, dominirala je u prvih pola sata, a nakon nekoliko promašaja s obje strane sve je došlo na naplatu u 40. minuti. Priliku je imao Kolar za Inter, ali spetljao se i izgubio kontrolu nad loptom, lijepu i brzu kontru povukli su gosti, lopta dolazi do Petra Mišića, koji je petom ostavlja za Bašu, Baša je, pak, prosljeđuje na lijevu stranu do Brekala, koji pogađa bliži kut Čovićevog gola za zasluženo vodstvo Cibalije.

Nakon primljenog gola bolje su zaigrali domaćini. Postonjski je u 42. minuti ukrao loptu Čuljku, ali se umjesto za proigravanje Kolara odlučio za udarac, lopta odlazi pokraj gola. Opasno je bilo i u 45. minuti, dobro je pucao Filipović, još bolje obranio Matković.

Mogla je i Cibalia u samoj završnici prvog dijela do drugog pogotka - Mišić je lijepo prošao po desnoj strani, lopta dolazi do Baše koji prelazi Čovića, ali s crte čisti Bosec. Nakon kornera s desne strane loptu je na drugu vratnicu glavom prebacio Zgrablić, no kapetan Vitaić kasni pola sekunde.

U nastavk je puno bolje ušao Inter i već u 48. minuti došao do izjednačenja. Postonjski je ubacio, Filipovićev glavom šalje loptu u lijevu vratnicu, odbija se točno do Puljića, koji je glavom posprema u praznu mrežu za 1:1.

Šest minuta kasnije sjajni Puljić kreirao je lijepu šansu za Postonjskog, mogao je birati gdje pucati, nije to bio najbolji udarac, brani Matković. Kako se susret bližio kraju sve je više padala Cibalia, Inter je prijetio, ali nije mogao do drugog pogotka, na kraju Vinkovčani moraju biti zadovoljni bodom i ostanak u ligi tražiti u sljedećim kolima.