Mihaela Bradovski • petak, 28.04.2017.

Nakon tri remija u prvih šest kola, Guizhou je stigao do prve pobjede ove sezone. U gostima je svladao vodeći Guangzhou R&F s 3:1 uz dva pogotka Nikice Jelavića...

Kinezi su započeli s odigravanjem susreta sedmog kola tamošnje Superlige, a otvorili su ga vodeći Guangzhou R&F i Guizhou Zhicheng koji u prvih šest kola nije uspio doći do pobjede.

Jelavićeva momčad na kraju je iznenadila i s 3:1 nanijela prvi ovosezonski poraz Guangzhouu iako je domaćin poveo i imao niz prilika za povećanje vodstva.

Već u prvoj minuti izraelski reprezentativac Eran Zahavi doveo je Guangzhouu u vodstvo te se činilo kako će ovo biti još jedna teška večer za novaka u ligi.

Međutim Guizhou se konsolidirao i sredinom prvog dijela došao do poravnanja pogotkom Kenijca Michaela Olunge.

Tih 1:1 na semaforu je stajalo sve do posljednjih 15 minuta kada gosti odlaze do pobjede i to zahvaljujući dva pogotka bivšeg hrvatskog reprezentativca.

Prvi gol zabio je glavom nakon što je Yi Teng loše očistio opasnost pred svojim golom, a drugi duboko u sudačkoj nadoknadi nakon kontranapada.

Gosti su završnicu dvoboja odigrali i s igračem manje zbog drugog žutog kartona Lianga Jianga.