Futsal Dinamo unatoč pobjedi završio na trećem mjestu, Squareu treba pobjeda za doigravanje

Dario Dodić • subota, 29.04.2017.

Malonogometaši Futsal Dinama nisu dočekali kiks Splita protiv Nacionala, unatoč pobjedi protiv Albone-Potpićan završili su na trećem mjestu regularni dio 1. HMNL. Još se jedna utakmica mora odigrati kako bi se saznao i posljednji putnik u doigravanje...

Unatoč visokoj pobjedi protiv Albone-Potpićan 98 Futsal Dinamo nije došao do druge pozicije u 1. HMNL i izravnog plasmana u polufinale doigravanja. Split Tommy svladao je oslabljeni Nacional i tako pogurao Dinamo na duži put, u četvrtfinale.

U Sutinskim Vrelima Futsal Dinamo je goste iz Istre svladao s 8:3, trostruki strijelac za domaće bio je Vito Gagulić, dvaput je mrežu Nikole Zahtile tresao Vedran Matošević, po jednom Maloševac, Gašparinčić i Antonio Franja, koji je u 12. minuti postigao prvijenac u dresu Dinama u prvenstvu. Zabio je iz najstrože kazne koju je skrivio Husarić i pri tom zaradio crveni karton.

Vigan Hoxha dvaput je zabio za Potpićan, jednom se u listu strijelaca upisao Sanel Bojkić. Dinamo još ne zna protiv koga će igrati u četvrtfinalu, trenutno je na šestoj poziciji MNK Brod 035, no ukoliko pobijedi protiv Alumnus futsalFER-a Square će preuzeti šestu poziciju.

MNK Brod je svoju poziciju u doigravanju kompromitirao porazom u Osijeku protiv Osijek Kelmea, slavili su domaćini 3:1 i tako potvrdili mjesto u četvrtfinalu doigravanja.

Sve se zanimljivo dogodilo u drugom poluvremenu, poveo je Osijek u 27. minuti pogotkom Josipa Šalaja, u 30. je Matias Mijić povećao na 2:0. Gostujući vratar Darko Milanović iz deseterca uslijed akumuliranih prekršaja domaćina smanjuje na 2:1, pitanje pobjednika u posljednjoj minuti rješava Goran Dakić, pogodivši praznu mrežu Broda za konačnih 3:1.

U utakmici bez posebnog rezultatskog značaja Vrgorac je na domaćem parketu s uvjerljivih 6:2 svladao Novo Vrijeme.

Nakon manje od pet minuta igre bilo je 3:0 za domaćine, zabili su Martinac, Pervan i Ivan Šalinović. Na 3:1 smanjuje Eduardo na dodavanje Bajruševića, ali već dvije minute kasnije Subotić podižena 4:1.

Kraljević u 31. zabija za 5:1, na 5:2 smanjuje Nejc Hozjan, konačnih 6:2 postavio je Dragan Stanković pet minuta prije kraja.