Branimir Korać • nedjelja, 30.04.2017.

Odigrano je još šest susreta talijanske Serie A u kojima Milan i Fiorentina kod davljenika nisu uspjeli doći do pobjede. Milan je izvukao remi, a Fiorentina je upisala poraz...

Milan se izvukao s bodom s gostovanja kod Crotonea gdje je vrlo brzo ušao u rezultatski zaostatak i činilo se da mu se piše isti scenarij kao njegovom gradskom rivalu Interu koji je prije nekoliko tjedana na ovom stadionu poražen 2:1. Međutim ipak je u drugom dijelu došao do poravnanja i spriječio poraz.

Crotone je poveo već u osmoj minuti pogotkom Marcella Trotte i držao je to vodstvo sve do 50. minute kada Paletta zabija za konačnih 1:1. U samoj završnici susreta drugi žuti dobio je Juraj Kucka te je Milan dvoboj završio s igračem manje. Mario Pašalić nije ulazio u igru.

Serijom dobrih rezultata Crotone se polako diže iz teške situacije i sada je četiri boda udaljen od zone spasa.

Palermo je napokon stigao do pobjede, ali vrlo vjerojatno prekasno. Ugostio je Fiorentinu i svladao je s 2:0, no 17. Empoli bježi mu velikih deset bodova i teško da će se spasiti od ispadanja.

Josip Posavec ovaj dvoboj odgledao je s klupe dok s druge strane nije bilo Nikole Kalinića koji odrađuje suspenziju. Zato su u prvih 11 bili Milan Badelj koji je odradio svih 90 minuta te Hrvoje Milić koji je zamijenjen u završnici prvog poluvremena.

Od početka Fiorentina je imala problema i teško je probijala domaću obranu, a u 32. minuti našla se i u rezultatskom zaostatku kada je Diamanti iz slobodnog udarca zabio za 1:0 domaćina.

Gosti su bili ispod svoje uobičajene razine i nisu uspjeli doći do poravnanja, a u dodatne probleme stavio ih je Davide Astori koji je zaradio isključenje u završnici utakmice. S igračem više Palermo je došao i do drugog pogotka, u kontri je pobjegao Haitam Aleesami i postavio konačnih 2:0.

Težak poraz 4:0 upisao je Udinese u gostima kod Bologne. Ovom pobjedom Bologna je osigurala opstanak u Serie A dok poraz nema nekih velikih posljedica za goste koji su u miru sredine ljestvice.

Dvostruki strijelac za Bolognu bio je Mattia Destro, Saphir Taider dodao je još jedan pogodak, a jedan je djelo gostujućeg braniča Danila koji je glavom proslijedio loptu u svoju mrežu. Kod domaćina Bruno Petković odigrao je posljednjih 15 minuta, a kod gostiju Stipe Perica cijelo drugo poluvrijeme.

Cagliari je s minimalnih 1:0 svladao budućeg člana Serie B Pescaru. Pobjedu domaćinu donio je Joao Pedro iz kaznenog udarca u 23. minuti, a kod gostiju Hrvoje Miličević igrao je do same završnice.

Ivan Jurić s Genoom upisao je novi poraz i to unatoč tome što je ovaj put njegova momčad bila bolji protivnik. Ugostila je Chievo i izgubila 2:1 nakon što je povela golom Pandeva s 11 metara. Izjednačio je mladi Belgijac Bastien da bi konačnih 2:1 postavio Valter Birsa.

Ostanak u ligi osigurao je i Sassuolo koji je u gostima s 3:1 svladao Empoli golovima Pelusa, Matrija i Duncana, a Pucciarelli je bio jedini strijelac za domaćina.