Luka Medić • nedjelja, 30.04.2017.

Na programu posljednjeg dana 31. kola Bundeslige bila su dva dvoboja, jedan iz gornjeg dijela tablice, a drugi za opstanak. U borbi za opstanak Augsburg je demolirao HSV s 4:0, dok je Hoffenheim u posljednjim trenucima susreta svladao Eintracht s minimalnih 1:0...

Jedan od najtrofejnijih njemačkih klubova HSV ponovno bi mogao u doigravanje za opstanak u ligi. To HSV-u nije nepoznanica, to bi mu moglo biti treće razigravanje u posljednjih četiri sezone. S gostovanja kod Augsburga HSV se kući vraća pognute glave i s četiri gola u mreži. Domaća momčad slavila je s 4:0. Augsburg se nije osigurao, do kraja su još tri kola, ali su barem izbjegli to mjesto i s nova tri skočili na 13. mjesto. Od samog početka Augsburg je bio bolji na terenu i stvarao je prilike. U prvih 20-ak minuta imali su nekoliko prilika za vodstvo, vrijedi izdvojiti pokušaj Kohra koji je nakon jedne akcije tukao na vrata gostiju, ali vratar HSV-a Mickel to je obranio. Osim Kohru, vratar gostiju, koji je u tom trenutku bio najbolji pojedinac svoje momčadi branio je pokušaje Schmida i Altintopa.

Njegove obrane nisu ohrabrile suigrače, obrana je propuštala na sve stane, a Mickel je konačno kapitulirao prvi put u 28. minuti. Schmid je prošao po strani i ubacio u kazneni prostor, obrana gostiju ne zatvara put do Altintopa koji natrčava i udarcem iz prve s 15-ak metara dovodi Augsburg do zasluženog vodstva.

Pred odlazak na odmor Augsburg je došao do novog pogotka. Domaćini su iz polukontre u tri poteza došli do akcije za zgoditak, u kazneni prostor s loptom je ušao Max i lijepo vidio Altintopa koji mirno iz peterca poentira za 2:0. Ponovno je za pogodak kriva obrana HSV-a.

Mreža Mickela mirovala je sve do pred kraj susreta kada je još dvaput probušena. Prvo je u 75. minuti asistent kod drugog pogotka, Max, u ulozi strijelca. Augsburg je povukao kontru, Finnbogason je lijepom dugom dijagonalom u kaznenom prostoru pronašao Maxa koji je imao dovoljno vremena da primi loptu i pogodi suprotnu stranu Mickelovih vrata.

Konačnih 4:0. Max je na sredini terena ukrao loptu i produžio za Bobadillu koji je krenuo sam na vrata HSV-a te pogotkom zaključio utakmicu u kojoj je Augsburg došao do velikih bodova u borbi za opstanak.

S ovim rezultatom Darmstadt ispada iz lige, Ingolstadt je na minus četiri od HSV-a, Mainza i Wolfsburga. Daleko nisu ni Augsburg s 35, ali ni Bayer s 36 bodova. Ako je borba za naslov gotova, ona na drugom kraju tablice još uvijek je napeta.

Niko Kovač kao da je sve karte bacio na kup. U drugom dijelu sezone igraju dosta lošije nego u prvom, a iz gornjeg dijela tablice pali su na sredinu. Novi bolan poraz Kovač je doživio na gostovanju kod Hoffenheima, susret je izgubio u posljednjim minutama. Ante Rebić za goste je igrao od 84. minute, dok je Andrej Kramarić, za kojeg se pretpostavljalo da zbog ozljede ramena neće moći igrati do kraja sezone, ipak se našao u startnoj postavi Hoffenheima i igrao malo više od sat vremena kada je zamijenjen.

U samoj utakmici nije bilo previše dobrih prilika, domaćini su kontrolirali susret i tražili put do nova tri boda, dok se Kovač odlučio na čekanje prilike.

U prvim minutama utakmice Kramarić je imao dobru priliku, ali gostujuća obrana otklonila je opasnost. Ni domaća obrana nije spavala, pred kraj prvog dijela uspavani Eintracht zaprijetio je preko Russa, ali obrana Hoffenheima je riješila taj problem.

I u drugom dijelu susreta bolji je bio Hoffenheim, no do vodstva nosu mogli. Mreža se prvi puta zatresla u 54. minuti, i to domaća, ali su sudci poništili pogodak Abrahamu zbog zaleđa.

Ipak Hoffenheim je došao do zaslužene pobjede na samom kraju susreta i to iz prekida. Rudi je izveo korner, u gužvi se najbolje snašao Hübner i nakon skoka poslao je loptu u mrežu za velika tri boda koja Hoffenheimu donosi treće mjesto i bod više od Borussije u posljednja tri kola. Kovačeva momčad upisala je 12. poraz u sezoni i ostala je na 11. mjestu. Ali Niko Kovač ispred sebe ima još i finale kupa koje će odigrati protiv Borussije.