Inter
Inter 0:1 Napoli
Napoli

Mihaela Bradovski • nedjelja, 30.04.2017.

Šestu utakmicu zaredom Inter ne zna za pobjedu. U zadnjih šest kola osvojio je samo dva boda i to protiv Milana i Torina dok je u posljednjem susretu poražen na San Siru od Napolija 1:0...

Malo toga polazi za nogom nogometašima Intera u zadnje vrijeme. Pad forme je očit i gostovanje Napolija nije baš nešto najpoželjnije kada je momčad u ovakvom stanju.

Dodatni problemi javili su se neposredno prije susreta kada je Stefano Pioli bio prisiljen ipak nastupiti bez Mirande umjesto kojeg je u prvih 11 ušao Murillo.

Marcelo Brozović krenuo je od prve minute dok je Ivan Perišić još uvijek neoporavljen u potpunosti susret počeo na klupi. Na drugoj strani Ivan Strinić i Marko Rog nisu bili u prvih 11.

Inter je dosta loše otvorio utakmicu i Napoli je bio bolji protivnik u prvom poluvremenu. Već u 18. minuti mogao je do vodstva kada je Callejon odlično ubacio, no Mertens nije uspio ugurati loptu u mrežu.

I u 34. minuti Mertens je propustio dobru priliku, pobjegao je obrani domaćina koja nije dobro postavljala zaleđe, ali otišao je previše ukoso i nije uspio odraditi završnicu.

Gosti su poveli u 43. minuti nakon poklona Interove obrane. Insigne je ubacio loptu u kazneni prostor, Nagatomo je grubo pogriješio i lopta je došla do Callejona koji zabija za 1:0.

U drugom poluvremenu Inter se probudio i zaigrao kudikamo bolje, prije svega borbenije, a boljem nastupu doprinio je i ulazak Ivana Perišića koji je u 60. minuti zamijenio Joaa Marija.

Upravo Perišić našao se u nekoliko obećavajućih situacija, ali promjena nije bilo. Milanskom klubu tako je presudilo dosta slabo prvo poluvrijeme i taj pogodak Callejona u završnici tog razdoblja.

Osim Perišića, u igru je ušao i Marko Rog koji je u 63. minuti zamijenio Zielinskog.