Borna Ćorić bez drugog kola Istanbula, Dušan Lajović bolji u tri seta

Petar Jenjić • utorak, 02.05.2017.

Borna Ćorić nije uspio proći u drugo kolo na ATP turniru u Istanbulu, bolji je od njega bio srpski predstavnik Dušan Lajović sa 6:3, 6:7, 7:5 čime je došao do druge pobjede protiv mladog hrvatskog tenisača u trećem međusobnom susretu....

Druga pobjedu u trećem međusobnom dvoboju ostvario je Dušan Lajović protiv našeg Borne Ćorića, srpski je tenisač slavio u tri seta za dva sata i 43 minute provedene na terenu.

Lajović je imao set prednosti i dva servisa za meč, ali je Ćorić pronašao dovoljno snage i koncentracije da dođe do poravnanja. Iako se doveo u poziciju da ima break prednosti u odlučujućem setu, Ćorić je ipak posustao kada je trebalo i upisao poraz.

Nakon što su oba tenisača jako dobro ušla u susret i čvrsto držala svoj servis, u sedmom gemu je Ćorić došao do jako dobre prilike za break. Pet puta je mogao oduzeti Lajovićev servis, međutim, nije uspio. Za razliku od hrvatskog tenisača, Lajović je u sljedećem gemu iskoristio svoju prvu priliku za break, zatim i mirno odservirao za set.

Do novog breaka srpski je tenisač došao odmah na početku drugog seta, poveo s 2:0 i mirno držao rezultat sve do servisa za meč kada je Ćorić napravio break. Nakon što su oba tenisača još jednom izgubili servis, drugi je set otišao u 13. igru koju je Zagrepčanin dobio s uvjerljivih 7:1.

Iako je imao momentum na svojoj strani i break prednosti, Ćorić nije uspio izdržati. Izgubio je dva puta svoj servis i zaključio nastup u Turskoj na najgori mogući način.

U drugom će kolu Lajović igrati protiv Rusa Mihalia Južnog koji je u prvom kolu bio bolji od igrača s pozivnicom Cema Ilkela 3:6, 6:3, 6:3.

ATP Istanbul, prvo kolo:
Dušan Lajović - Borna Ćorić 6:3, 6:7 (1), 7:5

• Obrisan korisnik03.05.2017. u 19:51
    @SELENA....draga Selenica,ne želim biti prost, ali Borna je za onu stvar....napisala si nedavno kako se Borna izvlači iz nemogućeg i okreće meč i da je to odlika pravih velikana,jel,sjećaš se,di je sad ta odlika, koj mu je to već meč da popuši u 1.-om kolu,ha??!! mislim, meni bi bilo drago da on... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik03.05.2017. u 19:03
    podsjeća me Borna na lošiju verziju Ferrera, s naglaskom "lošiju". jer Ferrer je uvijek imao "vic" u igri, ovaj nema baš neku ideju kako protivnika uzdrmat. isto tako, svaki meč mu je što je netko rekao "drama". kako je moguće da on ima dramu protiv igrača kao Lajović, uz dužno poštovanje istom?... [više na forumu]
  • interreg03.05.2017. u 14:17
    I ja to tako vidim: Borna se jako trosi. Igra kao tipicni (ali prosjecni) spanjolski prasinar bez ikakve ideje u igri...
    interreg
  • rios03.05.2017. u 09:01
    Nije mi jasan minus za Bigg-Bossa. Apsolutno je istina da Čorić igra previše izjednačenih mečeva i to protiv igrača koje bi trebao rješavati rutinski. Njemu je svaki meč drama i to zbog velikog nedostatka eksplozivnosti i razornih udaraca. Druga stvar, vica u igri nigdje, već puka fizikala i... [više na forumu]
    rios
  • Obrisan korisnik02.05.2017. u 21:46
    Nije dobro. Previše dugih mečeva i poena. Ovako i ako prođe prva 2 kola nema snage u 3. Mora naći nekakvu igru kojom će bolje koristiti svoju brzinu i upornost i napasti protivnika i time brže završiti poen.