Branimir Korać • subota, 06.05.2017.

Hrvati u Kini ove subote ubilježili su poraze. Goran Milović bio je strijelac, ali njegov Chongqing Lifan ipak je upisao domaći poraz od Henana...

Chongqing Lifan ugostio je do ovog kola posljednjeplasirani Henan Jianye i očekivao je treću pobjedu. Međutim do nje nije došao, gosti su slavili s 3:2 i tako došli do prve ovosezonske pobjede.

Već nakon 25 minuta igre gosti su vodili 2:0 golovima Ahmada Al Saliha i Hua Jinghanga i s tim rezultatima otišlo se na odmor.

U drugom dijelu Wu Qing smanjio je u 74. minuti na 2:1, krenuo je domaćin po poravnanje, ali u drugoj minuti sudačke nadoknade Christian Bassogog podiže na 3:1 i rješava pitanje pobjednika.

Tri minute kasnije Goran Milović postiže lijep pogodak, ali samo za konačnih 3:2.

Poraz je upisao i Guizhou Zhicheng koji je s Nikicom Jelavićem na travnjaku svih 90 minuta ipak očekivano izgubio od Shanghai SIPG-a s 3:0. Wang Shenchao, Hulk i Elkeson bili su strijelci za domaćina.