MAXtv Prva liga, 32. kolo, 06.05.2017, 19:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 2280

Branimir Korać • subota, 06.05.2017.

Rijeka je upisala prvi poraz u zadnjih 13 mjeseci, Lokomotiva je u Kranjčevićevoj slavila s 1:0 pogotkom Lovre Majera iz kaznenog udarca u 92. minuti. Na taj način Lokomotiva je pomogla Dinamu koji ostaje na pet bodova zaostatka i vraća se u borbu za naslov prvaka...

Bitka za naslov prvaka nastavlja se, Dinamo se vratio u igru nakon što je Lokomotiva svladala Rijeku 1:0. Riječani su posljednji put izgubili još u Kupu prošle sezone protiv Slaven Belupa u Koprivnici, a nakon toga krenula je u veliku seriju utakmica bez poraza, sve do ovog gostovanja u Kranjčevićevoj.

U utakmici koja nije oduševila kvalitetom, odluka je pala u sudačkoj nadoknadi kada je dosuđen kazneni udarac za domaćina koji je u pogodak pretvorio Lovro Majer.

Tijekom svih 90 minuta Rijeka je imala inicijativu, ali vrlo teško dolazila je do čistih prilika. Lokosi su se odlično branili i nisu dopuštali Riječanima da dođu do pogotka.

U prvih 45 minuta nismo vidjeli praktički niti jednu veću priliku. Nekako najbolja prilika bila je ona Vešovića koji je nakon lijepe akcije pucao s ruba kaznenog prostora, ali nije uspio pogoditi okvir gola.

U drugom dijelu što je susret više odmicao, tako je pritisak Rijeke rastao, ali lopta nikako nije dolazila do njezinih napadača koji bi stvorili opasnost pred golom Šempera.

I onda u završnici susreta Lokomotiva dolazi do pobjede. Prvo je nakon slobodnog udarca Antunović bio u dobroj situacija, ali Prskalo je spasio Rijeku da bi u 91. minuti dosuđen kazneni udarac.

Andrijašević je u 16 metara srušio Karimija, a Lovro Majer donio je pobjedu Lokomotivi.

Rijeka je odigrala vrlo loše, vjerojatno najlošije ove sezone i ostala je bez udarca u okvir gola Šempera.