MAXtv Prva liga, 32. kolo, 07.05.2017, 19:00 h, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 1053

Branimir Korać • nedjelja, 07.05.2017.

Utakmica sezone za Splićane i Vinkovčane završila je pobjedom Cibalije koja je na svom stadionu bila bolja s 1:0. Tako su Vinkovčani smanjili zaostatak za Splitom na samo dva boda i ostaju u igri za deveto mjesto koje vodi u kvalifikacije...

Petar Rubić
84'
27
Marko Brekalo
88'
17
Luka Mijoković
90'+3'
Kristijan Jakić
59'
7
Ivan Tomičić
60'
13
Mohammed Okechukwu Aliyu
70'
Bruno Akrapović

Ulog u ovom susretu bio je ogroman, bilo je jasno da Split u slučaju pobjede gura Vinkovčane u Drugu HNL, pa čak i remi bio bi od velike pomoći Splitu jer bi zadržao pet bodova prednosti. Cibalia nije imala drugog izbora, morala je ići na pobjedu i na kraju je do nje i došla.

Slavila je s minimalnih 1:0, izdržala je posljednjih 20-ak minuta s igračem više i sada s puno optimizma dočekuje samu završnicu sezone, a još prije nekoliko tjedana, kada je odlazio Peter Pacult, činilo se da su Vinkovčani već prežaljeni i da će otići u niži rang, ali polako su se dizali, svladali Slaven Belupo i sada pobjedom protiv Splita potpuno se vratili u igru za doigravanje.

Split je još jednom pokazao zašto je jedna od najneefikasnijih momčadi Europe, ponovno je ostao bez postignutog pogotka i u 32 utakmice ima zabijenih samo 12 golova.

Cibalia je bolje otvorila utakmicu, bolje je stajala na terenu i imala zanimljive pokušaje preko Tomaševića i Baše, ali lopta nije htjela u okvir gola. Pokušao je i Vitaić iz daljine, ali daleko od gola.

U drugom dijelu Cibalia je stigla do ključnog pogotka. U 55. minuti Mišić je iz prekida poslao loptu na drugu vratnicu, ona je pala na gredu i odbila se pred Dukina vrata gdje je došla do Baše koji zabija za vodstvo.

Deset minuta kasnije nova lijepa prilika za domaćina, Mišić je dobro pucao, ali Duka je skrenuo njegov udarac u korner. Nakon ubačaja iz kuta pokušao je Glavica, ali nije bio precizan.

Od 72. minute domaćin je igrao s igračem manje zbog isključenja koje je zaradio Čuljak, dobio je drugi žuti karton zbog starta s leđa.

U samoj završnici Split je umalo došao do poravnanja, Jurendić je opalio s više od 25 metara, ali Matković je sjajno pročitao njegov udarac i odbio loptu u korner.

Tri boda tako ostaju u Vinkovcima, nakon što je Lokomotiva zakomplicirala borbu za naslov, Cibalia je isto napravila u borbi za opstanak.