Vinogradar pobjedom pobjegao na plus sedam, Kustošija pobjednički prošla kroz Sisak

Sportnet • ponedjeljak, 08.05.2017.

Odigrano je 25. kolo Treće HNL Zapad u kojem su nogometaši Vinogradara domaćom pobjedom iskoristili kiks pratnje i tako pobjegli na sedam bodova razlike i došli koračić do naslova prvaka. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti posrtaj Trnja na domaćem terenu, te veliku pobjedu Kustošije u derbiju kola s kojom su se bodovno izjednačili s Trnjem na drugom mjestu. Kolo je obilovalo podjelom bodova, pa je tako čak pet od osam utakmica završilo bez pobjednika.

AUTOR: Ivan Šola

Derbi začelja odigran je u Stupniku gdje su istoimeni domaćin i Samobor podijelili bodove u vrlo efikasnoj utakmici. Kod domaćina je briljirao napadač Filip Soldo koji je postigao čak tri zgoditka i donio važan bod svojoj ekipi. No krenimo redom, igrala se sedma minuta kada je Filip Soldo doveo domaćine u vodstvo, a do kraja poluvremena goste je u igru zgoditkom vratio Bruno Držić. U 58. minuti Antonio Regović dovodi goste u vodstvo, a samo četiri minute kasnije Soldo poravnava rezultat na 2:2. U 70.minuti Regović svojim drugim zgoditkom vraća prednost Samoboru i kada se činilo da će gosti odnijeti sva tri boda ponovno se ukazao Soldo koji u sudačkoj nadoknadi postavlja konačni rezultat 3:3.

Podjela bodova viđena je i na otoku Krku gdje je istoimeni domaćin u županijskom derbiju odigrao 2:2 s Opatijom. Svakoj momčadi je pripalo po jedno poluvrijeme, pa je samim time rezultat na kraju realan. Igrala se 20. minuta kada je Edi Kurolt doveo domaćine u vodstvo, a do kraja poluvremena Neven Čuturilo povisio je prednost na 2:0. U drugom dijelu momčadi su zamijenile uloge pa su gosti bili opasniji i zasluženo u 55. minuti zgoditkom Alena Matovine smanjili zaostatak na 2:1. Konačan rezultat postavio je Danijel Lazić u 70. minuti utakmice.

Jedina utakmica bez pogodaka odigrana je u Poreču gdje je domaći Jadran ugostio zagrebačku Dubravu. U utakmici bez previše prilika, gdje su obje ekipe bile koncentrirane da ne naprave grešku u obrani mreže se nisu tresle, pa je samim time podjela bodova najrealniji ishod.

Za iznenađenje kola pobrinuli su se nogometaši Vrapča koji su na gostovanju kod drugoplasiranog Trnja neočekivano odnijeli sva tri boda. Igrala se 33. minuta utakmice kada je goste u vodstvo doveo Ivan Švigir i s tom prednošću se otišlo na poluvrijeme. U nastavku bolju igru gostiju u 52. minuti okrunio je Mario Fajdiga poslavši loptu u mrežu za konačan rezultat 0:2.

Podjela bodova dogodila se i u Dugom Selu gdje je istoimeni domaćin remizirao s Maksimirom 1:1. Oba zgoditka postignuta su u prvom dijelu, a po prikazanoj igri podjela bodova je realni pokazatelj događanja u ovoj utakmici. Igrala se 16. minuta kada je Luka Nakić doveo goste u vodstvo, a do kraja poluvremena Ivan Filipović postavio je konačan rezultat utakmice 1:1.

Do velikog boda stigli su nogometaši Zagorca koji su na gostovanju na Pešćenici kod HAŠK-a uspjeli uzeti bod nakon što su gubili 3:0. Igrala se sedma minuta utakmice kada je Tomislav Brlečić doveo domaćine u vodstvo, a u sljedećih desetak minuta Ivan Zelenika postiže još dva zgoditka za visoko vodstvo 3:0. Gosti su se do kraja poluvremena uspjeli oporaviti i u 39. minuti Matija Smrekar smanjuje rezultat na 3:1. U nastavku utakmice puno bolje su zaigrali gostujući nogometaši i to im se isplatilo već u 47. minuti kada Mislav Čunčić smanjuje na 3:2. Konačan rezultat 3:3 i veliki povratak gostiju zaključuje Roberto Marić u 55. minuti utakmice.

Za najuvjerljiviju pobjedu kola pobrinuli su se nogometaši Vinogradara koji su na domaćem terenu s visokih 6:2 savladali Vrbovec. Igrala se deseta minuta utakmice kada je domaćine u vodstvo doveo Igor Prijić, a isti je igrač deset minuta kasnije povisio prednost na 2:0. Do kraja poluvremena gosti su uspjeli smanjiti vodstvo, igrala se 33. minuta kada je Antonio Boroša pogodio domaću mrežu za 2:1. U nastavku utakmice još veća dominacija domaćina koji u razmaku od četiri minute postižu tri pogotka i time rješavaju pitanje pobjednika. Strijelci su redom bili Ivan Miličević, Igor Prijić i Dario Terzić. U 65. minuti utakmice na 6:1 povisuje svojim drugim zgoditkom Ivan Miličević. Konačan rezultat 6:2 postavlja Domagoj Colarić u 82. minuti.

Do velike pobjede stigli su nogometaši Kustošije koji su na gostovanju u Sisku kod Segeste tek u završnici utakmice uspjeli doći do jako važna tri boda. Junak utakmice bio je gostujući napadač Ivan Al Tharwan koji je golovima u 77. i 89. minuti utakmice postavio konačan rezultat 0:2 i tako donio 14.prvenstvenu pobjedu Kustošije.