MAXtv Prva liga, 33. kolo, 13.05.2017, 17:00 h, Rujevica, gledatelja: 5792
Suci: Mario Zebec, Ivica Modrić, Igor Krmar
Mario Gavranović 29'
2:0 Hajduk
Hajduk

Branimir Korać • subota, 13.05.2017.

Hajduk je prijetio Rijeci, ali prijetnje nisu ostvarene. Rijeka je pobjedom u 33. kolu Dinamu ponovno odmaknula na pet bodova razlike i dodatno se približila naslovu prvaka...

Rijeka je sve bliže naslovu prvaka Hrvatske. Poraz od Lokomotive nije ostavio traga na igračima, odgovorili su na pravi način i odigrali dobru utakmicu protiv Hajduka. Domaćin je bio bolji i opasniji i na kraju je zaslužio sva tri boda.

Hajduk je trebao dobrih 35 minuta da bi nešto odigrao. Rijeka je puno bolje odradila prvih pola sata susreta, tu je i stvorila prednost te došla do vodstva 2:0.

Već u prvim minutama susreta došlo je do naguravanja na travnjaku, temperamentni Ristovski i Erceg bili su u bliskom kontaktu, a sve je završilo žutim kartonima.

U 14. minuti Rijeka je povela. Tudor je izveo aut, Jefferson je loše primio loptu i predao ju je Riječanima, a Mate Maleš sjajnim udarcem s više od 25 metara pogodio je bliži kut loše postavljenog Stipice.

Primljeni pogodak loše je utjecao na Splićane koji u narednih 15 minuta izgledaju potpuno izgubljeno. Mario Zebec u 20. minuti mogao je dosuditi i kazneni udarac za Riječane nakon dvoboja Gavranovića i Terzijeva da bi osam minuta kasnije Rijeka imala odličnu priliku kada Bezjak ulazi u zicer, ali Stipica brani.

U 30. minuti domaćin udvostručuje prednost. Još jednom nakon auta Riječani lakoćom vraćaju loptu u svoj potez, ovaj put pogriješio je Hamza Barry, a poslije lijepe kombinacije Gavranović pogađa praznu mrežu.

U završnici prvog poluvremena Hajduk je stigao do svoje najbolje prilike kada je Vlašić sjajno potegnuo s 20-ak metara, ali Prskalo odlično brani njegov pokušaj.

Na početku drugog poluvremena Hajduk je imao odličnu priliku za smanjenje zaostatka. Lopta je ubačena u peterac iskosa, a Ante Erceg loše je zahvaća i umjesto u mrežu vraća je u gužvu te ostaje 2:0.

Rijeka nije imala posebnih problema u očuvanju prednosti, Hajduk je pokušavao, ali nije bilo prave ideje i Rijeka je izgledala opasnije kada bi se odlučila krenuti prema golu gostiju.

Prskalo je s druge strane branio što je trebao, kod pokušaja Ohandze nije bilo potrebe za intervencijom, a kada je u 79. minuti opalio Jefferson, riječki vratar bio je spreman.

Na ulasku u zadnjih deset minuta odlična lopta upućena je prema Bezjaku koji je krenuo prema Stipici, no Hajdukov vratar prvi dolazi do lopte i ostaje 2:0.

U završnici susreta još je zaprijetio Kožulj, Bezjak je imao čisti zicer koji je obranio Stipica, ali novih pogodaka nije bilo.

Rijeka ponovno bježi Dinamu i na pole positionu je u borbi za naslov prvaka dok Hajduk ostaje s tri boda prednosti nad Osijekom, ali i s utakmicom više.