MAXtv Prva liga, 33. kolo, 13.05.2017, 19:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 1480

Dario Dodić • subota, 13.05.2017.

U posljednjem susretu 33. kola MAXtv Prve lige nogometaši Osijeka lako su se obračunali sa Slaven Belupom, pobijedili 3:0 i bodovno se poravnali s trećeplasiranim Hajdukom...

Osijek se brzo oporavio od teškog poraza protiv Hajduka u prošlom kolu i s uvjerljivih 3:0 porazio Slaven Belupo u Gradskom vrtu na zatvaranju 33. kola MAXtv Prve lige. U petom međusobnom ogledu ove sezone izabranici Zorana Zekića upisali su i petu pobjedu, a domaće je navijače posebno razveselio prekid golgeterskog posta Muzafera Ejupija.

Oslabljeni Slaven Belupo nije imao šanse u Osijeku, već u devetoj minuti domaći su poveli, nakon dvomjesečnog posta gol je napokon zabio Ejupi. Lukić ga je proigrao na rubu kaznenog prostora, uz malo sreće i pomoć Slavenovih igrača lopta ostaje u Ejupijevim nogama, najbolji strijelac Osijeka lijevom nogom pogađa donji lijevi kut Blaževićevog gola za vodstvo Osijeka.

Tri minute kasnije moglo je biti 2:0 za Osječane. Blažević je pogriješio, lopta je došla do Lope, koji odlično puca, ali još bolje brani Blažević. Četiri minute kasnije ogled ove dvojice igrača završio je drugačije. Ejupi je srušen na rubu kaznenog prostora, Lopa iz slobodnog udarca prebacuje živi zid i pogađa lijeve rašlje za 2:0 domaćeg sastava.

Slaven Belupo djelovao je poprilično bezopasno većim dijelom susreta, tek je u 28. minuti poluopasno Malenici priprijetio Heber, pucao je glavom s 11 metara nakon ubačaja Barića, ali preko gola. Mogao je Osijek u prvom dijelu i do trećeg dijela, s desne je strane u 31. minuti ubacio Pušić, Perošević iz voleja s pet metara promašuje čitav gol.

Ipak Osijek dolazi do trećeg gola u nastavku utakmice. Musa ruši Gabrijela Bobana za jedanaesterac koji Ejupi sigurno pretvara u 3:0 za Osijek. Mogao je Ejupi i do hat-tricka u 72. minuti kada ga je srušio Jovičić. Nije to bio najčišći jedanaesterac u povijesti HNL-a, ali sudac Vučković još je jednom pokazao na bijelu točku.

Za igrača koji nije dva mjeseca zabio gol Ejupi je bio i suviše arogantan, pokušao je "panenkom" matirati Blaževića, koji je ostao ukopan na sredini gola, lagano hvata loptu.

Do kraja susreta mreže se više nisu tresle, Osijek se bodovno poravnao s trećeplasiranim Hajdukom.