Zimski sportovi

HINA • nedjelja, 14.05.2017.

U prvoj utakmici finala Istočne konferencije NHL-a hokejaši Ottawa Senatorsa noćas su u gostima u produžetku svladali branitelje naslova Pittsburgh Penguinse s 2:1, a junak susreta bio je Bobby Ryan...

Ryan je u 15. minuti prve trećine asistirao Jean-Gabrielu Pageauu, koji pogađa za vodstvo Ottawe. Pageauu je to bio osmi gol u ovogodišnjem doigravanju.

Pittsburgh je došao do poravnanja pet minuta prije kraja zadnje trećine, a strijelac je bio Jevgenij Malkin i tako je utakmica otišla u produžetak.

Pobjedu Ottawi nakon 4:59 minute igre u produžetku donio je Bobby Ryan, koji je u doigravanju skupio pet golova i šest asitencija.

Sljedeća utakmica igra se također u Pittsburghu, u utorak u 02.00 sata po hrvatskom vremenu.

U finalu Zapada Nashville Predatorsi vode protiv Anaheim Ducksa s 1-0 u pobjedama, a drugi susret igrat će u Anaheimu u ponedjeljak u 01.30 sati po hrvatskom vremenu.