MAXtv Prva liga, 34. kolo, 16.05.2017., Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 5187
Suci: Ivan Bebek, Goran Perica, Robi Kezele
1:1 Lokomotiva
Jan Doležal 37'
Lokomotiva

Dario Dodić • utorak, 16.05.2017.

Nogometaši Lokomotive dugo su imali prednost na Poljudu, no na kraju su s desetoricom igrača jedva zadržali bod protiv Hajduka, junak gostiju bio je vratar Šemper...

Hajduk se nadao nakon poraza od Rijeke na Rujevici vratiti prvenstvenim pobjedama na svom Poljudu protiv Lokomotive u sklopu 34. kola MAXtv Prve lige. Zagrepčani su u Split došli na krilima dvije pobjede bez primljenog gola, nakon slavlja protiv Rijeke upisali su sva tri boda i protiv Intera.

Rani pogodak Hajduka usmjerio bi utakmicu u nekom sasvim drugom smjeru, no u 11 minuti Memollu centimetri dijele od gola, zaustavlja ga okvir Lokomotivinog gola. Mogla je i Lokomotiva nekoliko minuta kasnije do vodstva. Pogriješio je domaću vratar Stipica, poklonio loptu Doležalu, koji s 20-ak metara puca malo pokraj desne vratnice.

Nije Hajduk impresionirao u prvom poluvremenu, naprotiv bolje su prilike imali gosti. Nakon pola sata igre Rrahmanijev udarac glavom s desetak metara uz nešto problema ipak uspijeva ukrotiti Stipica.

Nije posebno zadovoljan nastupom svojih igrača bio trener gostiju Mario Tokić pa je već u 35. minuti napravio izmjenu. Ljutit je bio Cekici jer ga je Tokić izvadio već u prvom poluvremenu, u igru je ušao Bočkaj, koji se baš i nije iskazao.

U 37. minuti povela je Lokomotiva. Grezda je pravovremenom loptom iz igre izbacio kompletnu obranu Hajduka, sami su pred Stipicu izbili Halilović i Doležal, Halilović se nesebično odlučio za asistenciju, Doležal lagano poentira u praznu mrežu za iznenađenje na Poljudu.

Mogao je Doležal dokrajčiti Bile već u 40. minuti. Ponovno je izbjegao zaleđe pokraj neuigrane zadnje linije Hajduka, izbio je sam pred Stipicu, no spetljao se pa ga je u posljednjem trenu blokirao Ismajli. Minutu kasnije Bočkaj je zaradio prvi žuti karton, a u 46. minuti već je morao napustiti igru nakon što je opasnom igrom zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Iako je Hajduk s igračem više pojačao posjed i počeo opasnije prijetiti, nisu do 74. minute opasnije ugrozili Šemperova vrata, kada je Savvas glavom poslao loptu u gredu.

Uz puno muke Hajduk ipak dolazi do izjednačenja. Igrala se 87. minuta kada su sjajnu kombinaciju po desnoj strani složili Savvas i Vlašić. Savvas se fintom riješio jednog čuvara, ušao u kazneni prostor i proigrao Vlašića, koji mu vraća povratnu loptu. Dobro je pucao Savvas, još bolje obranio Šemper, no na nesreću gostiju prvi je na odbijancu bio Hamza Barry i lagano zabio za 1:1.

Bacio je Hajduk sve karte u napad, ali Lokomotiva je s igračem manje opasno prijetila iz brzih kontranapada. Opasno je Hajduk živio u 94. minuti kada je Terziev u posljednji čas, na samom rubu kaznenog prostora s leđa srušio Grezdu i zato zasluženo požutio. Iako je prekršaj bio sasvim s lijeve strane Halilović se odlučio za izravan udarac, nije to bilo nimalo loše, lopta odlazi nekoliko centimetara iznad gola.

U doslovno posljednjim sekundama Hajduk je mogao do pobjede. Nakon ubačaja slabo čisti obrana Lokomotive, lopta dolazi do Vlašića na nekih 15 metara od gola, pokušao je Vlašić iz voleja zabiti, na putu prema golu loptu glavom drastično skreće Said, taman prema donjem lijevom kutu, no sjajni Šemper fantastičnom reakcijom brani i donosi bod Lokomotivi.