Cedevita uspjela slomiti Cibonu u utakmici s puno oscilacija

Petar Jenjić • srijeda, 17.05.2017.

Košarkaši Cedevite poveli su u finalnoj seriji prvenstva Hrvatske, preokretom u posljednjoj četvrtini došli su do pobjede 79:73 i velikim korakom grabi k novom naslovu...

Cibona - Cedevita 73:79 (20:20, 22:9, 20:21, 11:29)

Finale PH, prva utakmica:
Zagreb - Košarkaški centar Dražen Petrović
Suci: Sreten Radović, Tomislav Hordov, Krunoslav Peić

Cibona: Reynolds 12, Šakić 7, Bošnjak, Žorić 24, Rozić 12, Uljarević, Marinelli 4, Marić 10, Ćorić, Ljubičić, Joksimović 4, Gospić

Cedevita: Krušlin 18, Katić 3, Žganec 7, Tomas 4, Bilan 14, Boatright 17, Lončar, Musa 4, Begić 10, Vučić, Ramljak 2

Preslika sezone Cibone i Cedevite prenijela se i na prvu finalnu utakmicu, punu uspona i padova, s jedne i s druge strane. Ipak, nešto spretnija i bolja je bila Cedevita koja je slavila rezultatom 79:73 i povela s 1-0.

Cibona je izgledala nešto bolje većim dijelom susreta, imala i 15 koševa viška, no vrlo slabo odigrana završnica susreta Vukove je koštala boljeg rezultata.

Idealno je krenulo za večerašnje domaćine koji su bez respekta ušli u susret. Startali su sa 7:0 i vodili tijekom cijele prve četvrtine, tek je u samoj završnici Filip Krušlin donio Cedeviti prvo izjednačenje još od samog početka (20:20).

Početkom druge četvrtine Vitamini su došli i do prvog vodstva, no to je bilo kratkog vijeka. Vukovi odgovaraju serijom 9:0, a vrlo brzo tricom Marina Rozića dolaze i do najvećih osam koševa viška (34:26). Potpuno neraspoložena Cedevitina momčad nije imala odgovora na Ciboninu igru koja je domaćinima donijela još veću razliku u završnici poluvremena, odlični Rozić je ubacio tricu za velikih +15 (42:27).

U nastavku se probudio Ryan Boatright, Cedevitin Amerikanac je ubacio osam vezanih poena i vratio svoju momčad na samo pet koševa minusa (44:39). Ubačajem Tomasa po drugi su puta na utakmici došli do vodstva. Prednost je prelazila s jedne na drugu stranu, ubrzo je Cibona uzvratila sa sedam uzastopnih poena, zatim se i vratila na dvoznamenkastu razliku.

Utakmica je ušla u neizvjesnu završnicu jer se Cedevita ponovno uspjela vratiti, minutu i pol prije kraja Karlo Žganec je donio izjednačenje (73:73). Dvije napadačke greške i agresivna obrana donijele su Cedeviti dva realizirana napada i odlazak na četiri koša viška koje su do kraja uspjeli zadržati.

Do pobjede ih je predvodio Filip Krušlin s 18 poena (5/6 za dva, 2/5 za tricu, slobodna bacanja 2/3), dok je Ryan Boatright dodao 17 koševa (6/17 iz igre, slobodna bacanja 2/6).

Najbolji je kod Cibone bio Luka Žorić s 24 poena (9/15 za dva, slobodna bacanja 6/6) i deset skokova.

• Obrisan korisnik18.05.2017. u 11:05