Odlična utakmica u Domu sportova otišla na stranu Cibone

Petar Jenjić • subota, 20.05.2017.

Košarkaši Cibone izjednačili su finalnu seriju na 1-1, u Domu sportova su svladali Cedevitu rezultatom 91:85...

Cedevita - Cibona 85:91 (25:25, 17:17, 23:26, 20:23)

Finale PH, druga utakmica
Zagreb - Dvorana dva Doma sportova
Suci: Srđan Dožai, Siniša Herceg, Tomislav Vovk

Cedevita: Krušlin 8, Katić 2, Žganec 13, Tomas 16, Bilan 9, Boatright 17, Lončar, Musa 14, Begić 4, Vučić, Ramljak 2

Cibona: Reynolds 18, Šakić 11, Bošnjak 11, Žorić 18, Rozić 20, Uljarević, Marinelli 3, Marić 3, Ćorić 1, Ljubičić, Joksimović 2, Gospić 4

Prava finalna utakmica, neizvjesna i puna lijepih poteza zasluženo je otišla na stranu Cibone koja je u Domu sportova slavila rezultatom 91:85 i zahuktala seriju.

Za razliku od prve utakmice koja je obilježena velikim oscilacijama s obje strane, večeras je dvoboj bio prilično izjednačen, nijedna momčad nije vodila dvoznamenkastom razlikom i svaka je lopta bila važna. U završnim se minutama ključnim pokazala odlična obrana na Ryanu Boatrightu i dvije trice Scottieja Reynoldsa koji je stavio točku na "i" Cibonine pobjede.

Kao i u prvoj utakmici Cibona je krenula nešto bolje u susret i lakše dolazila do prednosti. Manji su problemi bili problemi s osobnim pogreškama Luke Žorića, nakon čega domaćin nadoknađuje šest koševa zaostatka i na kraju prve četvrtine dolazi do poravnanja (25:25).

Vrlo izjednačena druga četvrtina nije ponudila prevelika odvajanja ijedne momčad. U nemogućnost konstantno dobre igre na poluvrijeme se, kao i nakon prve dionice, otišlo izjednačenim rezultatom.

Nakon samozatajnog prvog poluvremena se probudio Scottie Reynolds, počeo pogađati iz više pozicija i razigravati suigrače, gosti su bili u laganom naletu. U 26. minuti su došli do najvećih sedam poena viška (60:53), međutim, tricaški raspoloženi domaćini u završnici treće i početkom posljednje četvrtine držali su Vitamine potpuno u igri. Nakon Krušlina i Tomasa, u igru se uključio i Boatright koji je povezao nekoliko dalekometnih šuteva, dovoljnih za poravnanje (77:77).

Odlična je utakmica otišla u neizvjesne vode, Boatright je neuspješno preuzeo odgovornost u nekoliko napadačkih situacija, na drugoj je strani tricom odgovorio Reynolds i donio Ciboni tri koša prednosti (88:85), nešto više od minute prije kraja. Isti je igrač pogodio i sljedeći šut i presudio utakmicu u korist Vukova.

Do pobjede ih je predvodio Marin Rozić s 20 poena (8/11 za dva, 1/3 za tricu, slobodna bacanja 1/2), dok su po 18 koševa dodali Luka Žorić (7/12 za dva, slobodna bacanja 4/7) i Scottie Reynolds (1/3 za dva, 5/8 za tricu, slobodna bacanja 1/2) uz šest skokova i 11 asistencija.

Najbolji je kod Cedevite bio Ryan Boatright sa 17 koševa (1/3 za dva, 5/11 za tricu), Marko Tomas je dodao 16 koševa (2/3 za dva, 4/8 za tricu).

• Klasa29.05.2017. u 11:44