Luka Medić • utorak, 23.05.2017.

U drugom četvrtfinalnom dvoboju u kvalifikacijama za Serie A Benevento je pred svojim navijačima slavio protiv Spezie 2:1. Domaćini su oba pogotka postigli u prvom dijelu u razmaku od četiri minute i na kraju došli do velike pobjede.

Benevento nastavlja svoj put prema Serie A, a Spezia će i naredne sezone igrati u drugom razredu talijanskog nogometa. Kao i u prethodna dva dvoboja ovih dvaju momčadi u ovoj sezoni, Benevento je upisao pobjedu protiv Spezie. Tako će momčad, koja je ove sezone prvi puta u povijesti igrala u Serie B, nastaviti svoj put prema povijesnom plasmanu u Serie A. Hrvatski nogometaš u dresu gostiju Damjan Đoković igrao je malo manje od sat vremena, a Niko Datković nije ulazio u igru. Kod domaćih Marko Pajač nije ulazio u igru.

Veliku priliku za vodstvo Benevento je imao u 21. minuti i to iz kaznenog udarca, ali pokušaj Ceravoloa završio je pored gola. Ipak samo minutu kasnije Benevento je došao do vodstva, a strijelac je bio tragičar kod kaznenog udarca Ceravolo. Viola je ubacio loptu s lijeve strane, a napadač domaćih najbolje se snašao u kaznenom prostoru gostiju te poentirao za 1:0.

Već četiri minute kasnije Benevento je povećao svoju prednost na 2:0, a strijelac je bio Puscas koji je preciznim udarcem s vrha kaznenog prostora ponovno poslao Chichizolupa po loptu u mrežu.

Ipak, gosti su uspjeli doći do smanjenja rezultata nakon katastrofalne reakcije domaćeg vratara Cragnoa koji nije najbolje reagirao nakon udarca Brazilca Nenea s 20-ak metara u 69. minuti. Gosti su tada krenuli po izjednačenje, ali deset minuta kasnije Vignali je dobio drugi žuti karton i zaradio isključenje.

Tako su navijači malog Beneventa mogli početi slaviti, a utrka se nastavlja već ovog tjedna, kada će Benevento u polufinalu igrati protiv Perugie. Polufinalni dvoboji igraju se na dvije utakmice, a kako je Perugia ostvarila bolji plasman, prvi susret odigrat će se na stadionu Beneventa. U drugom polufinalnom dvoboju sastaju se Carpi i Frosinone.