Vodeni sportovi

Sjajni Jug izborio polufinale protiv Pro Recca!

Branimir Korać • četvrtak, 25.05.2017.

Vaterpolisti Juga bez većih problema izborili su plasman u polufinale Lige prvaka. U četvrtfinalu svladali su Olympiakos 11:8 i tako izborili ulazak u polufinale gdje ih očekuje moćni Pro Recco...

Odličan posao odradili su Jugaši u četvrtfinalu Lige prvaka, na završnom turniru u Mađarskoj. Prvi protivnik bio je Olympiakos, dobro poznata momčad čije boje brane Josip Pavić, Andro Bušlje, Mlađan Janović, Albert Espanol i brojni grčki reprezentativci, no Jugaši su ipak bili prejaki.

Tri sjajne četvrtine odigrali su Jugaši, jedino je u trećoj bilo problema, međutim ništa što bi stavilo znak upitnika nad pobjedom. U prvom poluvremenu pokazali su tko je gazda u bazenu, potpuno su nadigrali Grke, natjerali ih na teške šuteve i rano stekli prednost.

Tek u posljednjoj minuti prve četvrtine Olympiakos je stigao do prvog pogotka, a Jug je već bio na 3:0. Raspoloženi Dubrovčani nastavili su sa sjajnom igrom i u drugoj dionici te su na poluvrijeme odnijeli zasluženo visokih 7:2.

U drugom dijelu Grci se bude, kreću serijom čak 5:0 i dolaze do poravnanja, ali Jugaši su se uspjeli konsolidirati, srediti redove i vratiti prednost na svoju stranu.

Taj povratak Olympiakosa na 7:7 nije uzdrmao Jug, s dva gola Garcije i jednim Vrlića Dubrovčani su do kraja četvrtine odmaknuli na 10:7.

U zadnjih osam minuta hrvatski prvak čuvao je prednost i nije dozvolio Olympiakosu još jedan povratak. Odlična obrana na čelu s Bijačem potpuno je limitirala Grke.

Završilo je 11:8 za Jug kod kojeg su po dva pogotka postigli Javier Garcia, Pavo Marković, Felipe Perrone i Josip Vrlić dok su po jedan pogodak dodali Loren Fatović, Maro Joković i Paulo Obradović.

Konstantinos Genidounias postigao je četiri pogotka za Grke.

U polufinalu Jug čeka dvoboj protiv Pro Recca u petak od 19 sati.