Luka Medić • četvrtak, 25.05.2017.

U prvoj utakmici doigravanja za Bundesligu Wolfsburg je pred svojim navijačima bio bolji od Braunschweiga. Jedini pogodak na utakmici postigao je Mario Gomez sredinom prvog dijela iz najstrože kazne.

U dvoboju saških Vukova i Lavova saznat ćemo posljednji klub koji će se natjecati u Bundesligi naredne sezone. Prvih 90 minuta doigravanja za Bundesligu pripalo je Wolfsburgu, ali 1:0 koje Vukovi nose u susjedni Braunschweig još uvijek nije sigurno za opstanak u ligi. Domaća momčad bila je bolja veći dio susreta, a na kraju će se morati zadovoljiti s ovom minimalnom prednošću. I gosti su imali svojih prilika, ali za razliku od svojih suigrača u napadu, vratar domaćih Casteels bio je raspoložen. Obranio je sve pokušaje koji su upućeni u okvir njegovih vrata.

Obje momčadi su u susret ušle oprezno, a prvu priliku stvorili su domaćini nakon 15-ak minuta igre, Didavi je pucao izravno na vrata gostiju, no vratar gostiju Fejzić obranio je taj pokušaj. Kako je utakmica tekla tako je Braunschweig počeo igrati bolje prema naprijed. Boland je nakon jednog nabačaja bio najviši u kaznenom prostoru domaćih, ali nije bio precizan. Nekoliko minuta kasnije Omladič je pucao s 15-ak metara, Casteels je to obranio.

I onda u 35. minuti dogodio se, kako će se kasnije pokazati, ključni trenutak na utakmici. Malli je došao do odbijene lopte na vrhu kaznenog prostora i uputio je udarac prema vratima, a lopta je pogodila stopera gostiju Valsvika u ruku. Dosta sporna situacija jer se Valsvik nalazio dosta blizu Malliju, a i pitanje je je li se obrambeni igrač gostiju nalazio u svom kaznenom prostoru. Ipak sudac Stegeman pokazao je na bijelu točku. Mario Gomez izveo je kazneni udarac, vratar u jednu, lopta u drugu stranu i tako je Wolfsburg uz pomoć suca došao do prednosti.

Do kraja poluvremena Wolfsburg je imao nekoliko dobrih prilika za povećanje prednosti, ali domaćini nisu postigli ništa više od same inicijative.

I u drugom dijelu ista priča. Wolfsburg pokušava postići drugi pogodak, s čime bi se barem još malo približio opstanku u prvoj ligi, ali prvak Njemačke iz 2009. godine ponovno, kao i u prvih 45 minuta, nije imao raspoloženog napadača koji bi povećao prednost. Pred kraj susreta probudili su se i gosti koji su pokušali doći do izjednačenja, ali ni oni nisu postigli pogodak, pa je tako Wolfsburg upisao minimalnu pobjedu.

Uzvratni susret klubova iz Donje Saske je na rasporedu u ponedjeljak, a hoće li Lavovi na krilima svojih navijača pojesti Vukove i tako nakon tri sezone vratiti se u Bundesligu ili će se Wolfsburg uspjeti izvući, vidjet ćemo u preostalih 90 minuta.