Andorra iznenadila madridski Real, Iberostar Tenerife do poravnanja protiv Unicaje

Petar Jenjić • subota, 27.05.2017.

Košarkaši MoraBanc Andorre odličnom su utakmicom protiv Real Madrida došli do pobjede 89:77 i izjednačili rezultat u četvrtfinalnoj seriji na 1-1. Isto je pošlo za rukom i momčadi Iberostar Tenerifa koji su na domaćem parketu bili bolji od Unicaje 73:67...

Nakon katastrofe u prvoj utakmici i poraza 107:76, košarkaši Andorre iskupili su se svojim navijačima na najbolji mogući način. Real je došao u goste s ciljem osiguravanja prolaska dalje, međutim, naišao je na kudikamo bolje domaćine i upisao poraz 89:77.

Nije se tako činilo nakon prvog poluvremena koje su Madriđani zaključili s četiri poena viška (39:35). Ipak, domaćin se budi u nastavku i počinje igrati sve bolje. Treću je četvrtinu dobio s nevjerojatnih 34:20, ubrzo došao i do 18 koševa prednosti koje je sačuvao do kraja i došao do pobjede.

Do pobjede ih je predvodio Giorgi Šermadini s 19 poena (8/12 za dva, 0/1 za tricu, slobodna bacanja 3/4) i 11 skokova, dok su po 15 koševa dodali Andrew Albicy (osam asistencija) i Oliver Stević (osam skokova).

Kod Reala su po 15 poena ubacili Jaycee Carroll (4/5 za dva, 1/5 za tricu, slobodna bacanja 4/4) i Andres Nocioni (1/3 za dva, 3/5 za tricu, slobodna bacanja 4/4), uz šest skokova.

Rezultat u seriji je poravnao i Tenerife koji se na domaćem parketu lakše od očekivanog obračunao s Unicajom i došao do pobjede rezultatom 73:67.

Tijekom cijele utakmice Unicaja je bila u vodstvu tek jednu minutu u prvoj dionici, ostatak je potpuno pripao domaćinu koji je kontrolirao rezultat. U završnici prvog poluvremena došli su do deset poena prednosti (34:24), Unicaja se još u nekoliko navrata uspjela spustiti ispod dvoznamenkastog zaostatka, ali više od toga nije išlo.

Domaćine je do pobjede predvodio Nicolas Richotti s 14 poena (5/6 za dva, 1/3 za tricu, slobodna bacanja 1/1), dok su po 12 koševa dodali Aaron Doornekamp (osam skokova) i Tariq Kirksay.

Najraspoloženiji je kod gostiju bio Jamar Smith s 13 koševa (3/6 za dva, 2/4 za tricu, slobodna bacanja 1/1).