Dario Dodić • subota, 27.05.2017.

Nogometaši Barcelone sezonu su zaključili pobjedom u finalu Kupa kralja, svladali su s 3:1 momčad Alavesa i došli do 29. titule u ovom natjecanju...

U sjajnoj atmosferi pred posljednji put ispunjenim Vicente Calderonom nogometaši Barcelone dali su najbolji poklon svom treneru na odlasku, Luis Enrique se od Barcelone oprostio trofejem, Barca je s 3:1 slavila u finalu Kupa kralja protiv Alavesa i treću godinu zaredom osvojila ovo natjecanje.

Bila je to posljednja utakmica na Vicente Calderonu, sada već bivši stadion Atletica ide u ropotarnicu povijesti, uz fantastičnu atmosferu na tribinama, dostojno su ga odličnom utakmicom ispratili nogometaši Barcelone i Alavesa.

Ipak, umjesto golovima utakmica je otvorena nezgodnim i nenamjernim sudarom Mascherana i Llorentea u kojem je teže prošao Barcelonin igrač. Krvave je glave ostao ležati na tlu, morao je biti zamijenjen, Enrique je već u desetoj minuti odradio prvu zamjenu, u igru je ušao Andre Gomes.

Bilo je jasno da će posjed i inicijativa biti na strani Barcelone, no prvu pravu priliku imao je Alaves. Ibai Gomez uzima loptu Piqueu, ulazi u šesnaesterac i iz teške situacije vara Cillessena, ali zaustavlja ga vratnica. Lopta je plesala po gol-liniji i onda odlazi kraj gola.

Uzvratila je Barcelona nakon točno 30 minuta igre. Krasno su kombinirali danas sjajni Leo Messi i Neymar, Argentinac akciju završava odmjerenim udarcem s ruba kaznenog prostora, Barcelona vodi 1:0, Messi je postao prvi igrač koji je zabio u četiri različita finala Cope.

Veselje Barcinih navijača bilo je kratkog roka, tri minute kasnije Alaves dolazi do izjednačenja. Slobodnjak s nekih 20 metara krasno je izveo Theo Hernandez, pogađa lijeve rašlje kraj nemoćnog vratara Cillessena.

Nije Alaves izdržao do odmora iako se imaju pravo ljutiti jer Barcelona je u 45. minuti do novog vodstva došla iz nedozvoljene pozicije. Bila je to lijepa kombinacija Neymara, Messija i Andrea Gomesa, na kraju Gomes proigrava Neymara, koji lagano posprema loptu u praznu mrežu, ali bio je u zaleđu. Neymar je tako postao prvi igrač nakon Ferenca Puškaša, koji je zabio gol u tri uzastopna finala Kupa kralja.

U trećoj minuti sučevog dodatka prvom poluvremenu utakmica je bila gotova, majstorski je Messi proigrao Paca Alcacera, ovog puta zaleđa nije bilo, napadač Barcelone poentira za 3:1 Barce.

U nastavku je Barcelona svjesno stala na loptu, kontrolirali su Enriqueovi momci igru, ali nisu opasnije prijetili Alavesovim vratima. Alaves je imao inicijativu, pokušavao doći do barem još jednog pogotka, ali mreže se nisu više tresle. Točnije, jesu, Deyverson je zabio 20-ak minuta prije kraja, ali bio je u zaleđu.

Ivan Rakitić bio je u prvom sastavu Barcelone do 83. minute kada ga je zamijenio povratnik nakon teške ozljede Aleix Vidal.

• Obrisan korisnik28.05.2017. u 10:24
    Ne može bez sudaca ni u finale kupa!Zanimljivo kako nikada nije na pomoć slabijem!