Cedevita visokom pobjedom u Domu sportova izborila majstoricu

Petar Jenjić • nedjelja, 28.05.2017.

Košarkaši Cedevite na domaćem su parketu svladali Cibonu i izborili petu finalnu utakmicu. Vitamini su u prilično izvjesnoj utakmici slavili rezultatom 79:54...

Cedevita - Cibona 79:54 (16:16, 23:10, 13:14, 27:14)

Finale PH, četvrta utakmica
Zagreb - Dom sportova
Suci: Siniša Herceg, Tomislav Hordov, Josip Radojković

Cedevita: Tomas 12, Ramljak 4, Bilan 12, Krušlin 10, Boatright 11, Begić 10, Vučić, Musa 16, Lončar, Katić 4, James

Cibona: Reynolds 4, Šakić 7, Bošnjak 14, Žorić 13, Rozić 7, Uljarević, Marinelli 3, Marić 1, Ćorić, Ljubičić, Joksimović, Gospić 5

Gledat ćemo majstoricu u finalu hrvatskog prvenstva, Cedevita je u Domu sportova svladala Cibonu rezultatom 79:54 i poravnala seriju na 2-2.

Za razliku od prethodnih utakmica, Cedevita je igrala bolje i to se odmah odrazilo i na rezultat. Odlično su zatvarali reket i u cijelom prvom poluvremenu nisu dopustili nijedan skok u napadu. Upravo su u ovom razdoblju stekli dvoznamenkastu prednost i održavali je većim dijelom utakmice, tek su u završnici uspjeli podebljati pobjedu.

Prva dionica pružila je ono što smo gledali u prethodne tri utakmice, vrlo izjednačen rezultat u kojem nijedna momčad nije uspijevala doći do značajnije prednosti. Najvećih četiri razlike (16:12), Vukovi su imali u sedmoj minuti nakon poena Domagoja Bošnjaka, no Cedevita uzvraća i četvrtinu zaključuje neriješenim rezultatom (16:16).

Vitamini su kudikamo bolje ušli u sljedeći period, krenuli su dvjema tricama Džanana Muse i uskoro napravili seriju 10:0 kojom su došli do dvoznamenkaste prednosti (32:20). Kako su minute odmicale, Cedevita je držala ugodnu prednost, a svoju dominaciju u reketu je pokazala i činjenica kako u prvom poluvremenu gosti nisu imali nijedan skok u napadu.

U završnici treće četvrtine Cedevita je imala 15 koševa viška (52:37) što je Cibona prekinuli kraćim naletom i serijom 8:0. Ipak, na svako Cibonino približavanje branitelj naslova je imao spreman odgovor. S novih pet poena Boatrighta domaćin se vratio na 16 koševa prednosti u 35. minuti (65:49) čime je riješio pitanje pobjednika u današnjoj utakmici.

Cedevitu je sa 16 koševa predvodio Džanan Musa (2/4 za dva, 3/5 za tricu, slobodna bacanja 3/4), dok su po 12 poena ubacili Marko Tomas (3/6 za dva, 2/4 za tricu) i Miro Bilan (5/14 za dva, slobodna bacanja 2/3) koji je skupio i 12 skokova.

Najbolji je kod Cibone bio Domagoj Bošnjak s 14 koševa (2/2 za dva, 1/8 za tricu, slobodna bacanja 7/8).

Preostala je posljednja, peta utakmica u Domu Dražena Petrovića i pitanje hoće li Cedevita do četvrte uzastopne titule ili Cibona do prve nakon sezone 2012./13.