Split je u finalu, Futsal Dinamo pao bez ispaljenog metka

Dario Dodić • srijeda, 31.05.2017.

Malonogometaši Split Tommyja plasirali su se u finale doigravanja 1. HMNL nakon što su u trećoj, odlučujućoj utakmici polufinala posve nadigrali i s 3:0 svladali momčad Futsal Dinama...

Momčad Splita igrat će u finalu 1. HMNL protiv branitelja naslova, Nacionala. U trećoj polufinalnoj utakmici protiv Futsal Dinama Split je posve nadigrao zagrebačku momčad i na kraju više nego zasluženo slavio s 3:0 i tako došao do druge pobjede, vrijedne finala.

U dvorani na Gripama Futsal Dinamo gotovo čitavu utakmicu nije ozbiljnije priprijetio vratima Željka Luketina, gosti su se fokusirali na čuvanje nule, Splićani su napadali od samog početka i inicijativu pretvorili u pogodak u šestoj minuti, za vodstvo Splita zabija Ante Ćorluka.

Ni nakon primljenog pogotka Dinamo nije previše pokušavao prema naprijed, visoki presing Splita nije im davao previše prostora, domaći su malonogometaši htjeli što prije riješiti pitanje pobjednika. Prijetili su još i Saša Babić i Jakov Grcić, ali dobro je branio Dinamov vratar Škorić.

Bunker Dinama drugi put je probijen u prvom dijelu u 17. minuti. Glavninu posla odradio je Josip Suton, prolazi po lijevoj strani i poslužuje Jesusa čiji je jedini zadatak bio pospremiti loptu u praznu mrežu. Na odmor se otišlo s prednošću Splita od 2:0.

Iako je zaigrao nešto otvorenije Dinamo ni u nastavku nije niti primirisao pogotku. Nakon što solidan pokušaj driblinga Mateja Horvata između dvojice igrača Splita nije uspio u kontri se našao Suton, ali dobro mu brani Škorić.

Nastavila se opsada Dinamovog gola, prijetili su Ćorluka, Babić, Grcić i Jesus, ali Škorić se nije dao nadmudriti.

Ipak, sve je bilo gotovo nakon pola sata igre, Škorić je kapitulirao po treći put, za velikih 3:0 zabija Babić. Tek u završnici s igračem-golmanom Dinamo uspijeva uputiti nekoliko udaraca prema Luketinu, najopasniji je bio Prgomet, ali promjene rezultata nije bilo.