Ostali sportovi

Samo Gaćina do drugog kola, pretežak ždrijeb za ostale predstavnike

Branimir Korać • srijeda, 31.05.2017.

Na Svjetskom prvenstvu u stolnom tenisu koje se održava u Düsseldorfu samo je Andrej Gaćina izborio prolaz. Gaćina je u prvom kolu svladao Francuza Robinota...

Jedini hrvatski predstavnik koji je upisao pobjedu u prvom kolu Svjetskog prvenstva bio je Andrej Gaćina. Hrvatski reprezentativac svladao je Francuza Alexandrea Robinota u četiri seta.

Robinot je malo zaprijetio u drugom setu koji je Gaćina riješio u svoju korist s 12:10, ali u ostala tri seta hrvatski igrač bio je znatno bolji i zasluženo je slavio.

Drugo kolo donosi mu Rumunja Hunora Szocsa, 82. igrača svijeta, koji je u pet setova svladao Indijca Sathiyana Gnanasekarana.

Tomislav Pucar zaustavljen je u prvom kolu, protivnik mu je bio Francuz Tristan Flore. Potpuno izjednačen meč odlučen je tek u sedmom setu, a Pucar je vodio 2:0 i 3:2 u setovima, no nije uspio završiti posao.

Flore je 87. igrač svijeta, sedam pozicija lošiji od Pucara, a ove godine igrao je finale Croatia Opena u Zagrebu gdje je poražen od Grka Panagiotisa Gionisa.

U prvom kolu zapeo je i Frane Tomislav Kojić koji je imao težak posao protiv 50. igrača svijeta Nijemca Ricarda Walthera.

Kojić se solidno držao, uspio je dobrom protivniku uzeti set, ali ne i više od toga. Walther je nakon gubitka četvrtog seta u petom podignuo kvalitetu igre i završio posao.

Kod stolnotenisačica vrlo težak posao imala je Mateja Jeger. 28. igračica svijeta Njemica Sabine Winter bila je bolja u pet setova.

Winter je vrlo dobra igračica, jedna od boljih neazijatkinja i Jeger nije imala previše šanse. Ipak uspjela je otkinuti set i tako unijeti malo zanimljivosti u dvoboj.

I Dorina Srebrnjak oprostila se od Svjetskog prvenstva i to porazom 4:2 od 69. igračice svijeta Nizozemke Britt Eerland. Ovaj dvoboj ostat će zapamćen po dramatičnom trećem setu u kojem je odigrano čak 58 poena, a odnijela ga je na svoju stranu Srebrnjak s 29:27.

Eerland je u poslijepodnevnom dijelu programa odradila dvoboj protiv sjajne Japanke Mime Ito i upisala poraz 4:1.

SP prvo kolo:
Tristan Flore (Francuska) - Tomislav Pucar (Hrvatska) 4:3 (6:11, 9:11, 11:9, 11:9, 9:11, 12:10, 11:3)
Ricardo Walther (Njemačka) - Frane Tomislav Kojić (Hrvatska) 4:1 (11:6, 11:9, 11:8, 8:11, 11:6)
Andrej Gaćina (Hrvatska) - Alexandre Robinot (Francuska) 4:0 (11:7, 12:10, 11:7, 11:7)
Sabine Winter (Njemačka) - Mateja Jeger (Hrvatska) 4:1 (11:8, 11:5, 8:11, 11:2, 12:10)
Britt Eerland (Nizozemska) - Dorina Srebrnjak (Hrvatska) 4:2 (11:5, 11:5, 27:29, 11:8, 7:11, 11:3)