Branimir Korać • četvrtak, 01.06.2017.

Susretom između Jo-Wilfrieda Tsonge i Renza Oliva okončano je prvo kolo na Roland Garrosu, a domaći adut upisao je neočekivani poraz...

Deseti nositelj Roland Garrosa David Goffin prošao je u treće kolo, ali ne glatko. Serhij Stahovski sredinom meča stvorio mu je ponešto problema, uspio ga odvesti i u četvrti set, ali tamo je Belgijac bio na visini zadatka i upisao je očekivanu pobjedu.

Dominic Thiem igra u sjajnoj formi i definitivno je jedan od kandidata možda čak i za osvajanje turnira. U drugom kolu igrao je protiv povratnika na terene Simonea Bolellija i upisao pobjedu u tri seta. Ujedno je postavio novi rekord s čak 30 break prilika u ova tri odigrana seta.

"Solidan meč i solidan nastup. Malo sam lošije krenuo i našao se u zaostatku 3:0, ali kako je meč odmicao, igrao sam sve bolje i bolje. Zadovoljan sam što sam odradio posao u tri seta", istaknuo je Thiem nakon meča.

Šok za Francuze priredio je Renzo Olivo. U svom debiju u Roland Garrosu svladao je Jo-Wilfrieda Tsongu kojem je to prvi poraz na ovom turniru u prvom kolu još tamo od prvog nastupa 2005. godine protiv Andyja Roddicka. Olivo je vodio 2:1 i setovima i 5:4 u četvrtom kada je meč prekinut zbog mraka. Igrači su se vratili, a Tsonga je odmah izgubio servis i meč.

"Žao mi je Tsonge. Došao sam u hotel u 1 ujutro i bilo je vrlo teško zaspati. Odradio sam masažu, odspavao samo nekoliko sati i samo razmišljao o nastavku meča. Cijelo vrijeme u mislima mi je bilo da moram osvojiti prvi poen u nastavku meča", rekao je Olivo.

Roland Garros: Jo-Wilfried Tsonga - Renzo Olivo... by EurosportTurkiye

Uvjerljiv je bio Grigor Dimitrov koji je lakoćom nadigrao Tommyja Robreda. Više se očekivalo od španjolskog veterana, međutim Dimitrov je odigrao sjajan meč i nije mu ostavio previše šanse. Nakon susreta Bugarin je bio s razlogom zadovoljan.

"Sretan sam, bilo je puno pozitivnih stvari u ovom meču. Unatoč tome vjerujem kako neke stvari mogu još više podići", ističe Dimitrov.

Tenis života ove sezone igra Nikoloz Basilašvili. Gruzijac je i u Parizu potvrdio sjajnu formu te je eliminirao Viktora Troickog u tri tie-breaka. Troicki je cijelim tijekom meča bio u zaostatku te se vraćao i dolazio do 13. igre, ali sva tri puta nije izdržao i izgubio je te gemove.

Nikakvo iznenađenje nije dopustio Novak Đoković koji je za protivnika imao Joaa Sousu i slavio u tri seta. Portugalac nije bio niti blizu osvajanju seta i morao je, očekivano, priznati da je Đoković bio bolji. "Od sredine drugog do sredine trećeg seta možda sam mu pružio malo nade da može nešto napraviti i odmah je počeo igrati bolje. Imam osjećaj da sam podignuo nogu s gasa u tom razdoblju", komentirao je Đoković.

Identičnim rezultatom kao i Đoković, slavio je i Rafael Nadal. On je za protivnika imao Robina Haasea i bez problema je slavio. Koliko je dobro igrao, pokazuje i podatak da Haase u cijelom meču nije nijednom došao do break prilike. U cijelom meču osvojio je samo 14 poena na reternu.

Petra Kvitova vratila se tenisu u Roland Garrosu, a nakon startne pobjede, poražena je u dva seta od Bethanie Mattek Sands.

Roland Garros, prvo kolo:
Renzo Olivo (Argentina) - Jo-Wilfried Tsonga (Francuska, 12) 7:5, 6:4, 6:7(6), 6:4

Roland Garros, drugo kolo:
David Goffin (Belgija, 10) - Serhij Stahovski (Ukrajina) 6:2, 6:4, 3:6, 6:3
Dominic Thiem (Austrija, 6) - Simone Bolelli (Italija) 7:5, 6:1, 6:3
Diego Sebastian Schwartzman (Argentina) - Stefano Napolitano (Italija) 6:3, 7:5, 6:2
Grigor Dimitrov (Bugarska, 11) - Tommy Robredo (Španjolska) 6:3, 6:4, 7:5
Nikoloz Basilašvili (Gruzija) - Viktor Troicki (Srbija) 7:6(3), 7:6(2), 7:6(6)
Guillermo Garcia Lopez (Španjolska) - Marco Trungelliti (Argentina) 7:5, 6:4, 7:5
Novak Đoković (Srbija, 2) - Joao Sousa (Portugal) 6:1, 6:4, 6:3
Rafael Nadal (Španjolska, 4) - Robin Haase (Nizozemska) 6:1, 6:4, 6:3
Miloš Raonić (Kanada, 5) - Rogerio Dutra da Silva (Brazil) 4:6, 6:2, 6:3, 6:4
Albert Ramos (Španjolska, 19) - Benjamin Bonzi (Francuska) 6:2, 6:1, 6:1
Pablo Carreno Busta (Španjolska, 20) - Taro Daniel (Japan) 7:5, 6:4, 4:6, 6:0
Lucas Pouille (Francuska, 16) - Thomaz Bellucci (Brazil) 7:6(5), 6:1, 6:2
Roberto Bautista Agut (Španjolska, 17) - Mihail Kukuškin (Kazahstan) 6:3, 3:6, 6:3, 7:6(3)
Jiri Vesely (Češka) - Aljaž Bedene (Velika Britanija) 6:3, 6:3, 4:6, 6:3

Lesja Curenko (Ukrajina) - Jekaterina Makarova (Rusija) 6:2, 6:2
Jelena Ostapenko (Latvija) - Monica Puig (Portoriko) 6:3, 6:2
Samantha Stosur (Australija) - Kirsten Flipkens (Belgija) 6:2, 7:6 (6)
Bethanie Mattek-Sands (SAD) - Petra Kvitova (Češka, 15) 7:6 (5), 7:6 (5)
Caroline Wozniacki (Danska, 11) - Francoise Abanda (Kanada) 6:0, 6:0
Catherine Bellis (SAD) - Kiki Bertens (Nizozemska, 18) 6:3, 7:6 (5)
Zhang Shuai (Kina, 32) - Aleksandra Sasnovič (Bjelorusija) 6:2, 4:6, 6:3