Brose pregazio Oldenburg u prvoj utakmici finala doigravanja

Branimir Korać • nedjelja, 04.06.2017.

U prvom susretu finala njemačkog doigravanja Brose Baskets ugostio je Oldenburg i upisao vrlo visoku pobjedu 96:60. Sve je bilo riješeno vrlo brzo i nakon toga domaćin je rutinski dovršio posao...

Košarkaši Oldenburga dosta energije potrošili su u polufinalnoj seriji protiv Ulma i takvi umorni doputovali su u Bamberg gdje ih je čekao daleko svježiji, ali i kvalitetniji Brose.

U takvoj situaciji Brose je ubilježio vrlo visoku pobjedu i na pravi način otvorio je finalnu seriju. Oldenburg nije bio ravnopravan protivnik i puno je posla pred gostima da bi učinili ovu seriju iole zanimljivom.

Već nakon prvih deset minuta sve je bilo jasno, Brose je vodio čak 24:6 nakon prve dionice i bilo je teško za očekivati da će Oldenburg pronaći snagu za čudesan preokret.

U nastavku susreta prednost je dodatno rasla i na kraju je na semaforu stajalo ponižavajućih za goste 96:60.

Najbolji kod Brosea bili su Maodo Lo sa 17 poena i Darius Miller s 14. Leon Radošević za 23 minute upisao je deset poena. Kod gostiju Frantz Massenat ubacio je 13 poena, a Brian Qvale 12 uz osam skokova.