Vinogradar uvjerljivom pobjedom proslavio naslov prvaka, Kustošija novi drugoligaš

Sportnet • ponedjeljak, 05.06.2017.

Odigrano je posljednje 30. kolo Treće HNL Zapad u kojem je najveća nepoznanica bila tko će u drugu ligu. Kustošija je na svome terenu iskoristila meč loptu te je uvjerljivom pobjedom izborila Drugu HNL. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti visoke pobjede Vinogradara i Opatije, dok su nogometaši Trnja izborili pirovu pobjedu, budući da im ona nije donesla ništa više od trećeg mjesta. Trećeligaško društvo sigurno napuštaju Stupnik, Samobor i Zagorec.

AUTOR: Ivan Šola

Nogometaši Samobora domaćim porazom oprostili su se od trećeligaškog društva, bolji od njih bili su nogometaši HAŠK-a 1:2. Igrala se 12. minuta utakmice kada je domaćine u vodstvo doveo Toni Aljinović, a samo dvije minute kasnije Martin Sekulić vratio je goste u egal. Pobjednički pogodak postignut je u 72. minuti, a strijelac za tri boda bio je Vid Krajačić.

Do jubilarne 20. prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Vinogradara koji su na domaćem terenu s uvjerljivih 4:0 porazili Dugo Selo. Igrala se 15. minuta kada je Ivan Miličević doveo domaćine u vodstvo, a do kraja poluvremena Dario Terzić udvostručio je prednost Vinogradara. Na treći pogodak čekala se 68.minuta kada je Igor Prijić zatresao gostujuću mrežu, a konačan rezultat postavio je Stjepan Poljak u 82. minuti utakmice.

Nogometaši Trnja bez većih problema prošli su gostovanje u Sisku kod Segeste te ostvarili pobjedu 3:1 koja im na kraju nije donijela željenu drugu ligu. Briljirao je gostujući igrač Jurica Poldrugač koji je postigao sva tri zgoditka za Trnje. Jedini pogodak za domaćine postigao je Ivica Alapić. Trnje je s ova tri boda sezonu završio na visokom trećem mjestu, dok su današnji domaćini lošim rezultatima u posljednje vrijeme pali na 11. mjesto.

Do visoke pobjede stigli su nogometaši Kustošije koji su na domaćem terenu s uvjerljivih 5:1 porazili Jadrana iz Poreča i tako osigurali ulazak u Drugu HNL. Kustošija je povela već u četvrtoj minuti kada je Ivan Al Tharwan iskoristio gostujuću neopreznost i poentirao za 1:0, a do kraja poluvremena domaći napadač Ivan Horvat postiže čak tri pogotka za visoko vodstvo 4:0. U nastavku utakmice Tomislav Šušković povisio je prednost na 5:0, a gosti su zgoditkom Marka Kepčije uspjeli samo ublažiti poraz.

15. prvenstvenu pobjedu upisali su nogometaši Krka koji su u gostima u Vrbovcu stigli do zaslužena tri boda. Domaćini su dugo odolijevali gostujućim napadima, sve do 45. minute kada je Karlo Josipović uspio zatresti domaću mrežu za 0:1. Pitanje pobjednika riješeno je u 68. minuti kada je Arton Ismaili udvostručio vodstvo Krka na 0:2. Do kraja utakmice domaćini su uspjeli golom Antonija Kokota četiri minute prije kraja samo ublažiti poraz na konačnih 1:2.

Do devete prvenstvene pobjede stigli su nogometaši krapinskog Zagoreca koji su na domaćem terenu bez većih poteškoća porazili posljednjeplasirani Stupnik rezultatom 4:1. Igrala se 32. minuta kada je Hrvoje Cindrić doveo domaćine u vodstvo, i s tom prednošću se otišlo na poluvrijeme. U nastavku domaćinima su bile potrebne samo dvije minute da riješe pitanje pobjednika. Prvo je Karlo Posilović zabio za 2:0, a minutu kasnije Matija Smrekar za 3:0. Gosti su u 71. minuti zgoditkom Tonija Adžića smanjili prednost, da bi pet minuta prije kraja svojim drugim zgoditkom Matija Smrekar postavio konačan rezultat utakmice.

Ljepotica kola odigrana je u Maksimiru gdje je istoimeni domaćin u samoj završnici izgubio od Opatije. U vrlo sadržanoj utakmici gosti su poveli u 32. minuti kada je Anton Bogolin iskoristio neopreznost obrane i zatresao domaću mrežu. Na izjednačenje čekala se 54. minuta kada je rezultat poravnao Matej Glasnović, a samo četiri minute kasnije Aleksandar Šolić vratio je prednost gostima. Sedam minuta prije kraja Filip Hodak ponovno vraća domaćine u egal na 2:2. No u samoj završnici utakmice gostujući igrač Damir Radomir s dva zgoditka rješava pitanje pobjednika i postavlja konačan rezultat 2:4.

Nogometaši Vrapča završili su sezonu na najljepši mogući način pobijedivši Dubravu u kvartovskom derbiju rezultatom 2:1. Igrala se 16. minuta kada je domaćine u vodstvo doveo Martin Šaban, ali do kraja poluvremena Dragan Juranović vratio je Dubravu u egal 1:1. Ipak pobjednički pogodak postignut je u 71. minuti kada je Borko Gorgiev iskoristio neopreznost gostujuće obrane i zatresao mrežu za konačnih 2:1.